facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-06-04
 

International Nanga Parbat Expedition 2013 w Islamabadzie

Dotarły do nas pierwsze wieści od Oli Dzik, uczestniczącej w międzynarodowej wyprawie na Nanga Parbat (8126 m n.p.m.).
Jesteśmy już w Islamabadzie. Część ekipy przyjechała wczoraj, część dziś - w najbliższych godzinach (nad ranem). Oprócz naszej wyprawy jest tu też zespól Lecha i Wojciecha Flaczyńskich, którzy będą działać na Nandze jako niezależny team.

Dzisiejszy dzień, oprócz rozliczeń z agencją obsługującą wyprawę, minął na wielkich zakupach robionych wspólnie z personelem bazy. Tak więc głód nam nie grozi. Powyżej bazy, gdzie będziemy się żywić sami, też nie będzie źle.

Dziś (4.06) nasze cargo, które utknęło w Lahore, ma dotrzeć do Islamabadu. Wieczorem ruszamy do Chilas, gdzie powinniśmy dotrzeć jutro koło południa. Stamtąd, po uformowaniu karawany, kolejnego dnia ruszymy do bazy pod Nanga Parbat. Stamtąd (z Chilas też) już będziemy mogli przesyłać tylko smsy z telefonu satelitarnego.

Pozdrawiam,
Ola DzikInternational Nanga Parbat Expedition 2013 działać będzie w czerwcu i lipcu 2013 roku. Celem wyprawy jest wejście na jeden z bardziej wymagających ośmiotysięczników, leżący w pakistańskiej części Himalajów szczyt Nanga Parbat (8125 m n.p.m.). Ekspedycja działać będzie od strony doliny Diamir. Podstawowy plan zakłada wejście najczęściej dziś wybieraną przez wspinaczy drogą, pokonaną po raz pierwszy w 1962 roku przez niemiecki zespół pod kierownictwem Toniego Kinshofera. W przypadku korzystnych warunków część spośród uczestników rozważa zmierzenie się z innymi drogami. Skład wyprawy tworzy dziewiętnaście osób z dziewięciu krajów: Azerbejdżanu, Bułgarii, Kanady, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Serbii oraz Ukrainy.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com