facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Integrowanie Przez Wspinanie, czyli Integracja przez duże I

Jednym z najlepszych motywatorów do rozwoju jest wsparcie bardziej doświadczonych kolegów. A co, jeśli tym kolegą zostanie legenda wspinaczki? Wtedy progres robi się sam!

 

Na tegorocznej edycji Integrowania Przez Wspinanie będziemy mogli spotkać wielu znanych wspinaczy, którzy przyjadą podzielić się z nami swoim doświadczeniem, opowiedzieć o swoich przygodach i spędzić z nami miło czas przy wieczornych ogniskach. Przedstawiamy naszych gości:

 

Krzysztof Wielicki

Wybitny himalaista, kierownik wielu wypraw, między innymi tegorocznej zimowej narodowej wyprawy na K2. Piąty człowiek na świecie, któremu udało skompletować się koronę Himalajów i Karakorum. Na wiele ośmiotysięczników wszedł solo, był także pierwszą osobą, która postawiła zimą stopę na takich szczytach jak Mount Everest, Kanczendzonga i Lhotse.

Krzysztof przyjedzie do nas, aby podzielić się swoim bogatym doświadczeniem w górach wysokich. Opowie o ogromnym trudzie i wielkiej satysfakcji ze zdobywania najwyższych szczytów świata.

 

Kacper Tekieli

Wybitny wspinacz wysokogórski. Ma na koncie wiele dróg w Tatrach, Alpach, Himalajach i górach USA, głównie zimą. Część z nich pokonał solo. W niecałe 5 godzin wbiegł na Elbrus.

Brał udział w wyprawach na Makalu (8463 m) i Broad Peak Middle (8016 m), w ramach programu „Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015”.

Jest instruktorem wspinaczki sportowej i podzieli się z nami swoim bogatym doświadczeniem oraz prawdziwą pasją do wspinania na najwyższym poziomie.

 

 

Kinga Ociepka i Wojtek Kozakiewicz (Mama)

Kinga jest jedną z najważniejszych postaci polskiego środowiska wspinaczkowego z ostatnich dwóch dekad. Wiele razy stawała na podium Pucharu Polski w prowadzeniu i boulderingu. Do jej największych osiągnięć możemy zaliczyć dwukrotne Mistrzostwo Świata w prowadzeniu. W skałach ma na swoim koncie przejścia o poziomie VI.7 (8c).

Wojtek to doświadczony i znany twórca filmów outdoorowych. W wyjątkowy sposób portretuje światowej sławy wspinaczy, a jego filmy są licznie nagradzane na festiwalach.

Na Integrowaniu Przez Wspinanie obejrzymy najnowszy film Mama, którego główną bohaterką jest Kinga. Opowiada on o niesamowitym wyzwaniu łączenia wspinaczki na najwyższym światowym poziomie z wychowywaniem dwójki dzieci.

 

Jacek Matuszek, Łukasz Dudek – Alpine Wall Tour

Wybitny alpinistyczny team, który specjalizuje się w wielkich ścianach. Prowadzą razem projekt Alpine Wall Tour, w ramach którego pokonują najbardziej wymagające wielowyciągowe drogi.

Łukasz to pierwszy polski wspinacz, który przekroczył granicę trudności 9a, a później przekraczał ją jeszcze wiele razy, co plasuje go w światowej czołówce wspinaczki. Wielokrotnie stawał na podium Pucharu Polski.

Jacek wspina się na poziomie do 8c i był Wicemistrzem Polski w boulderingu. Łączy pasję do wspinania z filmem i fotografią, dzięki którym zespół może pochwalić się rewelacyjnym materiałem ze swoich wypraw.

Opowiedzą nam o swoich przygodach i satysfakcji z wchodzenia tam, gdzie większości by się nie chciało.

 

 

Karolina Ośka, Michał Czech

Ten zespół w zeszłym sezonie dokonał drugiego w historii klasycznego przejścia drogi Freerider na El Capitanie. Linia ta jest wyceniona na 5.13a (nasze VI.4+) i dzieli się na 33 wyciągi. Zarówno Karolina, jak i Michał są znanymi wspinaczami sportowymi o wysokich osiągnięciach.

Chętnie posłuchamy, jak to jest wspinać się w legendarnych Yosemitach.

 

Holimedica

Beata i Łukasz Kaczmarek to dobrze znani w środowisku wspinaczy specjaliści od fizjoterapii. Kontuzje specyficzne dla tego sportu nie mają dla nich żadnych tajemnic. W 2015 roku wydali książkę Trening uzupełniający dla wspinaczy i nie tylko, która powinna pojawić się na półce w biblioteczce każdego szanującego się łojanta.

Poprowadzą dla nas warsztaty z treningu uzupełniającego, żeby nasze mięśnie i stawy nie były przeciążone od zapinania na krawądkach i szalonych bań z wyjazdem nóg.

 

  

Zapisy na IPW trwają od 16 marca 2018 r. na stronie internetowej www.ipw.info.pl

Ramowy program IPW 2018 – https://ipw.info.pl/program/

 

Zdjęcia: IPW 2017 / fot. Maciek Urbanik

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2018-05-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Weekend pod znakiem integrowania

Komentuj 0
Goryonline
 
2018-05-23
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Integrowanie Przez Wspinanie już w najbliższy weekend

Komentuj 0
 
Kinga
 
2024-06-14
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Piętnasty Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego już za Nami!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com