facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-01-18
 

Inny Afganistan (26 stycznia, Wrocław)

Zapraszamy na kolejne Spotkania z Górami. Gościem będzie Bartłomiej Tofel.
Najbliższe odbędą się we wtorek 26 stycznia o godzinie 19:00. Gościem będzie Bartłomiej Tofel, który przedstawi prelekcję pod tytułem "Inny Afganistan".

Bartłomiej Tofel - rocznik 1983. Studiował etnologię i psychologię. Podróżnik, zapalony amator fotografii i gór. Od uczęszczanych szlaków woli autostop i własne nogi. Przemierzył kilka azjatyckich krajów (Afganistan, Azerbejdżan, Górski Karabach, Iran, Liban, Syrię). Wszedł na parę gór (zimowy trawers Mont Blanc, Demawend, Bazarduzu). Wciąż szuka nowych wyzwań podróżniczych i dziennikarskich. Strona www: www.tofel.eu.

Większości z nas Afganistan kojarzy się głównie z wojną, fundamentalizmem islamskim oraz narkotykami. O tym, że jest to obraz niesprawiedliwy i uproszczony opowie nam Bartłomiej Tofel, który w lecie 2009 roku spędził w tym, leżącym w sercu Azji kraju, dwa miesiące.

Nasz gość poruszał się po północnej części kraju rozmaitymi środkami transportu - prywatnymi samochodami, dżipami, pieszo, konno i na ośle. Dotarł do wschodniego krańca górzystego Korytarza Wachańskiego, rejonu w którym narodziły się polskie tradycje zdobywania gór wysokich. Spał w kirgiskich jurtach i uczestniczył w dwóch weselach. Szlifował swój perski w odludnych wioskach, a w dolinie Pandższiru obserwował fałszowanie wyborów oraz prowadził rozmowy biznesowe z podejrzanymi przedsiębiorcami.

Powszechnie spotykał się z ludzką życzliwością, a Osamę bin Ladena poznał jedynie w roli atrakcji turystycznej. Brodaci Pasztuni stali się jego najlepszymi przyjaciółmi, a z talibów razem śmiali się w długie wieczory.

Na prelekcji odbędzie się wyprzedaż nowych książek o tematyce górskiej.

Miejsce: Budynek A1 PWR, sala 329, Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Wrocław.
 Inny Afganistan
 Inny Afganistan
 Inny Afganistan
 Inny Afganistan
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com