facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Ines Papert powtarza szkocki hardcore

Ines Papert na co dzień jest przesympatyczną, zawsze uśmiechniętą dziewczyną. Jest jednak również jedną z najtwardszych kobiet we wspinaczkowym świecie.
Udowodniła to ostatnio, prowadząc jako pierwsza przedstawicielka płci pięknej, wymagająca drogę The Hurting XI, 11 w słynącej z kiepskich warunków Szkocji. The Hurting to linia wytyczona w rejonie Coire an t-Sneachda przez będącego już prawdziwą legendą Dave MacLeoda. Od tamtego czasu zyskała miano najtrudniejszej mikstowej drogi na własnej protekcji świecie. 

 

 

Słynąca ze stalowej psychy Niemka pojawiła się w Szkocji w świetnej formie i z ambitnym planem. Po szybkiej akcji na nieco łatwiejszych drogach The Secret (w Ben Nevis) i Never mind (Coire an Lochain, Cairngorms) skierowała swe kroki, wraz z partnerem Seppi Pfnuerem do Coire an t-Sneachda. Korzystając z nie najgorszych jak na szkocką zimę warunków wbiła się w drogę. Nie udało się jednak poprowadzić drogi w ciągu, ale na szczęście kiepska asekuracja wytrzymała lot. Ines pojawiła się ponownie pod drogą dwa dni później. Tym razem szkocka zima (co możecie zobaczyć na zdjęciach z tego dnia) pokazała na co ją stać:-)

 

Niemka jako że do mięczaków nie należy, zupełnie nie przejęła się nie najlepszą aurą i w kompletnej zadymce poprowadziła The Hurting! Samo prowadzenie zajęło jej około godziny.

Jak zeznaje Simon Yearsley który podczas tej próby asekurował Ines:

 

„Wspinam się od 35 lat ale to było najbardziej imponujące prowadzenie jakiego byłem świadkiem.”zdjęcia: Nadir Khan


źródło: planetmountain.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Łukasz Ziółkowski
 
Goryonline
 
2015-08-16
WSPINACZKA SPORTOWA
 

11-letni Kostek Sobański prowadzi La sombra del viento 8a

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Goryonline
 
2014-10-07
FOTO-VIDEO
 

Górskie bieganie w Szkocji

Komentuj 0
Damian Granowski
 
2014-04-27
GÓRY
 

Lód na Senja Island

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com