facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-05-10
 

Ile może ważyć zestaw odzieży wspinaczkowej?

Czyli ile może ważyć zestaw odzieży potrzebnej do wspinaczki na trudnych technicznie, wielowyciągowych drogach?
Wschodnie wybrzeże Ziemi Baffina nie należy do najpopularniejszych miejsc wśród wspinaczy. Przede wszystkim dlatego, że wiele ścian nie oferuje dobrych chwytów lub systemów pęknięć umożliwiających wspinaczkę klasyczną. Dodatkowo sama skała bywa naprawdę wilgotna - większość z tych szczytów i skalnych iglic pokryta jest czapami lodowcowymi, a woda powstająca w skutek ich topnienia szuka najprostszej drogi w dół. Poza tym dochodzą trudności związane z koniecznością rozbicia obozu i panującymi tam warunkami atmosferycznymi.

W zeszłym roku przekonali się o tym Hansjörg Auer oraz Iker i Eneko Pou w czasie wyprawy do Perfection Valley. Wspinaczka w stylu jaki preferują Austriak i Hiszpanie, w takich miejscach jak Ziemia Baffina, czy w najwyższe partie alpejskich szczytów wymaga odzieży, która zapewni maksymalną ochronę przy zachowaniu jak najmniejszej wagi. Ile zatem ważyć może zestaw odzieży wspinaczkowej, która spełni te wymagania?

The North Face Anti-Matter Jacket

Kurtka wykonana z materiałów GORE WINDSTOPPER® 3L (barki i rękawy) i GORE WINDSTOPPER® 2L (korpus). Jest lekka, pakowna, chroni przed wiatrem i wilgocią, zachowując przy tym wysoką „oddychalność”.

Waga: 319 g

The North Face Meteor Pant

Lekkie, elastyczne spodnie o dopasowanym kroju. Dzięki powłoce DWR materiał Pioneering Pertex® Equilibrium™ szybko odprowadza parę wodną z powierzchni skóry,  chroniąc przy tym przed wilgocią.

Waga: 454 g

The North Face Verto Micro Hoodie


Kurtka z materiału Pertex® Quantum™ GL, w której wykorzystano gęsi puch o gęstości 800. Elastyczne wstawki z materiału FlashDry™ dla zapewnienia szybkiego odprowadzenie wilgoci.

Waga: 245 g

The North Face Infiesto Full Zip

Klasyczna, lekka bluza z materiału Polartec® Power Dry® łączy doskonałe właściwości termoizolacyjne z wyjątkowym systemem odprowadzania wilgoci.

Waga: 379 g

Średnia waga zestawu (kurtka, spodnie, kurtka puchowa i polar): 1379 g

Każdy element kolekcji The North Face Verto Climb charakteryzuje się niewielkim ciężarem i objętością, a przy tym jest wytrzymały, odporny na przecieranie i zapewnia maksymalną swobodę ruchu. Dzięki zastosowaniu najbardziej zaawansowanych technologii produkcji tkanin, a także dostosowaniu kroju i parametrów odzieży do potrzeb wspinaczki, kolekcja Verto Climb jest najlepszym lekkim zestawem wspinaczkowym w swojej klasie.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
Maciek Makowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com