facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-14
 

III Wysokogórski Bieg im. druha Franciszka Marduły (wyniki)

11 września odbył się III Wysokogórski Bieg im. Druha Franciszka Marduły zorganizowany przez Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Gniazdo w Zakopanem.
Pogoda zmusiła organizatorów do zmiany trasy, która pierwotnie miała prowadzić przez Kasprowy Wierch. Zawodnicy wystartowali spod siedziby TG Sokół przy ul. Orkana, dotarli na Nosal, następnie na Przełęcz między Kopami, stamtąd zbiegli szlakiem do Dol. Jaworzynki i Kuźnic. Dalej czekał ich jeszcze podbieg na Myślenickie Turnie, powrót tą samą trasą do Kuźnic i meta na Kalatówkach. Długość trasy wyniosła 22 km. Pokonało ją 61 biegaczy, a zwyciężył Marcin Świerc z Lublińca z czasem 1 h 40 min. Wśród kobiet najlepsza była Anna Celińska z Anina.

Tradycyjnie odbył się także bieg na krótszej 7,5 km trasie. Wzięło w nim udział 23 zawodników, a zwyciężył Wawrzyniec Pawski z Zakopanego.

Rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów odbyło się w schronisku na Kalatówkach. Uczestniczył w nim poseł Witold Kochan.

Impreza z dużym sukcesem popularyzuje bieganie w trudnym górskim terenie. Jej patron - Franciszek Marduła (1909-2007) to słynny zakopiańczyk, zawodnik kadry narodowej w kombinacji norweskiej i biegach narciarskich w latach 30-tych, uczestnik Mistrzostw Świata FIS w 1939 r. w Zakopanem, wychowawca młodzieży i znany lutnik. Przez 81 lat był on związany z Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół”.

W ubiegłych latach impreza została nagrodzona przez portal maratony polskie.pl Filipidesem 2008 w kategorii Kameralna impreza. W 2009 r. bieg został odznaczony także przez portal biegigorskie.pl Złotą Kozicą.

Autor: Anna Karpiel-Semberecka

O szczegółowych wynikach można przeczytać na stronie: http://www.watra.pl/zakopane/gory/2010/09/14/iii-wysokogorski-bieg-im-druha-franciszka-marduly-2

Źródło: wiatra.pl

 Logo III Wysokogórski Bieg im. druha Franciszka Marduły
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com