facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-08-03
 

III Strefa Przygody 2010 (20 -22 sierpnia, Olsztyn)

W tym roku w "Strefie Przygody" znajdą się Asia i Edi Pyrek, podróżnicy, autorzy filmów, książek i programów turystycznych, współpracujący z National Geographic oraz radiowcy Marek Niedźwiecki i Marcin Kydryński.
III Festiwal Podróżniczy "Strefa Przygody" to m.in.: przygodowe kino samochodowe, "Podróż do wnętrza Ziemi" z archeologami i paleoarcheologami, a także festyn orientalny na Starym Mieście. Trzy dni wypełni zabawa dla młodszych i starszych i przeżycia czasem ekstremalne. Będzie można pomknąć na segway`u czy wheelsurfie, nauczyć się przepowiadać pogodę i stanąć oko w oko z dinozaurem. Goście festiwalu, globtroterzy z całej Polski, zabiorą nas w podróż dookoła Azji, pokażą jak można podróżować z dziećmi i zaprezentują uroki podróży na dwóch kółkach. Impreza, organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury, skierowana jest do ludzi ciekawych świata i aktywnych, dla których podróżowanie i poznawanie kultur, smaków i widoków jest sposobem na życie. 

Program festiwalu


20 sierpnia (piątek)

godz. 22.00 - otwarcie festiwalu, projekcja w kinie samochodowym, plac przy ul. Piłsudskiego, projekcja filmu "Wszystko za życie” (tytuł oryginału ’Into The Wild’, 135 min reż. Sean Penn)

21 sierpnia (sobota)
od godz. 10.00 do 19.00
- festyn orientalny na Rynku Starego Miasta: stoiska orientalne, festyn „Pszczoła i Miód”, książki podróżnicze, stanowisko archeologów (konkursy i zabawy dla młodych archeologów i podróżników), szisza bar, stanowisko JuraParku z Solca Kujawskiego (animacje dla dzieci), taniec brzucha, tatuaż etniczny, etc.
Na scenie staromiejskiej:
- konkursy
Muzyka:
- zespół Binge
- Jahiar i Goście
- Orient Express Orchestra
- wirujący derwisz
Prezentacje:
„Maroko – fabryka skamieniałości” – krótki film i pokaz multimedialny. O wyprawach do Maroka opowie Piotr Menducki, członek JuraPark Explorer Teamu
„Palmyra, Królowa Pustyni” - prezentacja Aleksandry Kubiak z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego
„Skamieniały las” – krótki film i pokaz multimedialny
godz. 20.00- 22.00 - Amfiteatr
koncert zespołu Al.- Yaman (Czechy) oraz spotkanie z Marcinem Kydryńskim dotyczące fotografii w podróży połączone z prezentacją zdjęć z czasów współpracy z National Geographic oraz fotografii zrobionych podczas Fotoekspedycji Nikona w Wietnamie.                            

22 sierpnia (niedziela)

od godz. 11.00 - spotkania z podróżnikami  na scenie staromiejskiej
1) 11.00 - Andrzej Kraszewski „Indie dla początkujących”
2) Pokaz akrobacji rowerowych
3) 12.00 - Artur Lorenc „Rowerem z Polski do Dakaru”
4) Pokaz akrobacji rowerowych
5) 13.00 - Tomasz Nasiółkowski „523 dni wokół Azji „– podróż autostopem dookoła Azji"
6) 14.00 - Remigiusz Kitliński  "Armenia na składakach"
7) 15.00 - Marek Niedźwiecki „Australia okiem Niedźwiedzia”
8) 16.00 - Anna Grebieniow  „Rowerem przez Saharę Libijską”
9) 17.00 - Asia i  Edi Pyrek - "Indonezja - bogowie, ofiary i megality" - podróż na Jawę, Bali i Sumbę
10) 18.00 - „Podróże” - spektakl Teatru Dźwięku z Biskupca

Ponadto pokaz rowerów z muzeum rowerów w Gołębiu, przejażdżki i nauka jazdy na segway’ach i wheelsurfie.

Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty nawigacji i warsztaty przewidywania pogody przygotowane przez Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie oraz wystawy:
- Galeria Amfilada MOK - „Afryka”- fotografie, filmy, stroje, biżuteria, broń biała, rzeźby, instrumenty muzyczne, ozdoby – zobacz jaka jest współczesna Afryka  (wystawa ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie) - wernisaż 5 sierpnia (czwartek) o godz 18.00. Wystawa trwać będzie do 3 października.
- Galeria Spichlerz MOK - „Warmińska Amazonia” - wystawa  fotograficzna dwóch olsztyńskich fotografów Wojciecha Lisińskiego i Zbigniewa Nurzyńskiego, która pokazuje, że Warmia może być równie tajemnicza i zjawiskowa, jak daleka Amazonia - wernisaż 6 sierpnia (piątek) o godz 18.00. Wystawa trwać będzie do 7 września.
- Galeria Rynek MOK - wystawa skamieniałości i minerałów m.in. apofyllity i stylbity z Indii, vanadynity, cerusyty, baryty z Maroka, malachity z Konga, szczątki kostne dinozaurów, tropy dinozaurów, kości ssaków epoki lodowcowej, skamieniałe ryby z Libanu, amonity jurajskie z Niemiec, dewońskie i kambryjskie trylobity z Maroka i wiele innych (wystawa ze zbiorów JuraPark w Solcu Kujawskim) (godz 10- 20, sobota, niedziela) - wystawa 21 i 22 sierpnia.

Więcej informacji na stronie: przygoda.mok.olsztyn.pl.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com