facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-06-03
 

III Otwarte Dni Wspinania oraz Memoriał Pawła Wyrwy

Już po raz trzeci gorąco Was zapraszamy na Otwarte Dni Wspinania organizowane przez Fundację Górską Echo oraz Portal Górski. Spotkanie odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2013 roku w Rzędkowicach na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. W tym roku czeka na Was jeszcze więcej niespodzianek i atrakcji.

Już po raz trzeci gorąco Was zapraszamy na Otwarte Dni Wspinania organizowane przez Fundację Górską Echo oraz Portal Górski. Spotkanie odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2013 roku w Rzędkowicach na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. W tym roku czeka na Was jeszcze więcej niespodzianek i atrakcji.

 


 

Zdecydowaliśmy się wspólnie z Portalem Wspinaczkowym Climb.pl upamiętnić osobę Pawła Wyrwy - jednego z najlepszych polskich wspinaczy skałkowych, który w wyniku bardzo ciężkiej choroby zmarł w wieku 32 lat. Dwa lata po tym tragicznym wydarzeniu chcielibyśmy zaprosić Was na I Memoriał Pawła Wyrwy, który odbędzie się w sobotę 22 czerwca w Rzędkowicach.

Podczas Otwartych Dni Wspinania będziecie mieli także okazję spotkać się z wytrawnym himalaistą, kierownikiem ostatniej zimowej wyprawy na Broad Peak - Krzysztofem Wielickim. O swoich najtrudniejszych skalnych przejściach opowie nam Łukasz Dudek, który poprowadzi dla Was prelekcję oraz praktyczne warsztaty w skałkach.

Jeżeli z kolei nie macie zbyt wiele wspólnego ze wspinaniem, ale zawsze chcieliście tego spróbować - zapraszamy na warsztaty "Wspinaczkowe ABC", które poprowadzi dla Was kadra instruktorska Szkoły Wspinania Vertical - Limits.

 

I Memoriał Pawła Wyrwy

W tym roku zdecydowaliśmy się wspólnie z Portalem Wspinaczkowym Climb.pl upamiętnić osobę Pawła Wyrwy - jednego z najlepszych polskich wspinaczy skałkowych, który w wyniku bardzo ciężkiej choroby zmarł 7 czerwca 2011 roku. Paweł miał 32 lata i pozwolił się nam poznać jako osoba, dla której wspinanie nigdy nie traciło na wartości i było jednym z głównych motorów działania. Paweł był autorem bardzo wielu trudnych dróg na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i wielu równie trudnych prowadzeń na jego ulubionej Frankenjurze. Ale nie tylko. Siła i determinacja, z jaką pokonywał kolejne drogi w skałach, znalazła odzwierciedlenie także w codziennym życiu, kiedy to przyszło mu zmierzyć się z najpoważniejszym przeciwnikiem - nowotworem. Szala tej nierównej walki wielokrotnie była przeciągana na korzyść Pawła, jednak ostatecznie choroba zwyciężyła... Tutaj znajdziecie wspomnienie o Pawle.

Dwa lata po tym tragicznym wydarzeniu zapraszamy Was na I Memoriał Pawła Wyrwy, który odbędzie się w dniu 22 czerwca w Rzędkowicach. Memoriał będzie miał formułę towarzyskich zawodów wspinaczkowych, których areną będą Skały Rzędkowickie i Podlesickie.

Już teraz możemy Wam zdradzić, że zawody te będą miały nową, mamy nadzieję, że ciekawą, formułę i będą rozgrywane w dwóch osobnych kategoriach:

- Amatorzy – startują na drogach o trudnościach od II do VI.2, - Zawodnicy – startują na drogach o trudnościach od VI.1 do VI.5.

W każdej kategorii będzie prowadzona klasyfikacja zespołów damskich, męskich i mieszanych. Wkrótce opublikujemy Regulamin Memoriału oraz wszelkie niezbędne informacje na temat zawodów, jednak już teraz zaznaczcie sobie tą datę w kalendarzu. Zachęcamy Was także do zapisywania się na liście startowej Memoriału. Zapisy prowadzone są tutaj (przy zapisywaniu się konieczne jest podanie imienia i nazwiska swojego partnera na Memoriale).
 


 

Warsztaty Wspinaczkowe z Łukaszem Dudkiem oraz „Wspinaczkowe ABC”

W niedzielę 23 czerwca zapraszamy Was na praktyczne warsztaty wspinaczkowe. Pierwsze warsztaty poprowadzi nasz jeden z najlepszych wspinaczy skałkowych Łukasz Dudek. Łukasz to absolutna ścisła czołówka polskiego wspinania sportowego. Jako pierwszy Polak przeszedł drogę o trudnościach 9a (Martin Krpan 9a, Słowenia, Osp - 2009). Aktualnie szczęśliwy ojciec i mąż, który nadal nadaje wysokie tempo polskiemu wspinaniu.

Z kolei na warsztaty „Wspinaczkowe ABC” zapraszamy osoby, które jeszcze nigdy nie próbowały wspinaczki i chciałby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Kto może tego spróbować? Odpowiedź jest prosta – każdy! Mały i duży, młodszy i starszy :) Warsztaty poprowadzą instruktorzy Szkoły Wspinania VerticalLimits.

Udział w warsztatach jaki i całym spotkaniu jest bezpłatny - konieczne jest jedynie zapisanie się na listę uczestników poprzez formularz dostępny na naszej stronie.

 

Do zobaczenia na III Otwartych Dniach Wspinania! :)
 

Więcej informacji na temat poszczególnych elementów spotkania znajdziecie w programie i na odpowiednich podstronach.

PROGRAM III OTWARTYCH DNI WSPINANIA

MEMORIAŁ PAWŁA WYRWY

WSPINACZKOWE ABC - warsztaty dla początkujących

POPRZEDNIE EDYCJE

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com