facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-06-20
 

III Otwarte Dni Wspinania - Topo Memoriału Pawła Wyrwy

Już w najbliższa sobotę, w Rzędkowicach rozpoczyna się trzecia edycja Otwartych Dni Wspinania. Pierwszym punktem sobotniego programu jest Memoriał Pawła Wyrwy. Póki co wszelkie prognozy wskazują na to, że pogoda nie przeszkodzi nam w planowym rozegraniu zawodów w pierwszym terminie!

Topo i regulamin Memoriału

Jeżeli jeszcze się nie zapisaliście na Memoriał - możecie tego dokonać tutaj, lub bezpośrednio przed zawodami w Biurze Zawodów, które będzie się mieściło na Eurocampingu w Rzędkowicach, przy ulicy Leśnej. Tam też dostaniecie do ręki topo i z nim ruszacie w skały. Macie nie mniej, nie więcej a dokładnie 7 godzin na poprowadzenie z swoim partnerem dziesięciu dróg, przy czym wystarczy że każdą drogę poprowadzi jedna osoba. Obowiązuje jedna prosta zasada: Im trudniejsza droga - tym więcej punktów :) Memoriał będzie rozgrywany w następujących rejonach (które mamy nadzieję, że ofiarują zawodnikom trochę cienia :):

- Skałki Rzędkowickie,

- Faszystowski Ogródek,

- Skała Apteka,
- Biblioteka,

- Turnia Motocyklistów.

Pełne topo memoriału jest dostępne tutaj. Prowadzone będą trzy klasyfikacje (zespoły damskie, męskie i mieszane) w dwóch kategoriach: Amatorzy (III - VI.2) i Sportowcy (VI.1 - VI.5). Koszt udziału w zawodach obejmujący pamiątkową koszulkę (do wyczerpania zapasów) i pakiet startowy to 31 zł/os. 1zł z każdego wpisowego przeznaczamy na rzecz Fundacji Górskiej Echo.
 

Z Jury w Himalaje

W sobotę wieczorem na Eurocampingu będziemy mieli przyjemność gościć jednego z najlepszych obecnie wspinaczy sportowych - Łukasza Dudka, oraz wybitnego alpinistę, kierownika ostatniej zimowej wyprawy na Broad Peak - Krzysztofa Wielickiego. Nikomu nie trzeba przedstawiać tych osób. Każda z nich jest wyśmienitym, choć specjalizującym się w innej dziedzinie, wspinaczem i z pewnością każda z nich porwie nas w swój świat wspinania. Prelekcje zaczynają się o godzinie 17.

Jak oszukać polską skałę?

No właśnie jak? Jest szansa, że odpowiedź na to pytanie uzyskamy już podczas niedzielnych warsztatów wspinaczkowych, które poprowadzi Łukasz Dudek. Łukasz spróbuje nam opowiedzieć i podzielić się z nami swoimi "patentami" dotyczącymi wspinania na Jurze, podpowie jaką przyjąć taktykę, jak przechylać w skałach szalę na swoją stronę. Jeżeli chcecie, aby Łukasz podpowiedział Wam coś na temat tego co robicie źle, co należy skorygować, nad czym popracować- weźcie ze sobą na warsztaty sprzęt do wspinania. Zbiórka na warsztaty: najbliższa niedziela, Eurocamping - godzina 10:00.

Warsztaty "Wspinaczkowe ABC"

Po warsztatach z Łukaszem Dudkiem, przygotowaliśmy coś dla osób, które jeszcze nigdy nie zakładały butków wspinaczkowych na nogi, a zawsze marzyły o tym, aby zobaczyć na czym to tak naprawdę polega . To jest właśnie doskonała okazja, aby w końcu spróbować swoich sił w tym pięknym sporcie! Kto może tego spróbować? Odpowiedź jest prosta - każdy! Mały i duży, młodszy i starszy :) Zbiórka: Eurocamping, godzina 12:30.

Szczegółowe informacje oraz program III Otwartych Dni Wspinania znajdziecie tutaj.

Trzymajcie kciuki za pogodę i do zobaczenia w Rzędkowicach!

Wojciech Karnaś
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com