facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-11-21
 

II Warszawski Festiwal Filmów Górskich i Podróżniczych (8-11 grudnia, Warszawa)

Zapraszamy na kolejna edycję Warszawskiego Festiwalu Filmów Górskich, w ramach którego na 10 seansach zaprezentujemy nie tylko filmy...


Zapraszamy na kolejna edycję Warszawskiego Festiwalu Filmów Górskich, w ramach którego na 10 seansach zaprezentujemy nie tylko filmy, ale także prezentacje multimedialne i spotkania ze znanymi postaciami ze środowiska górskiego, w tym m.in. z Piotrem Morawskim, Leszkiem Cichym, Anną Czerwińską, Jerzym Surdelem, Krzysztofem Wielickim, Markiem Kamińskim, Mirosławem Dembińskim i Anną Milewską.

W repertuarze tegorocznej imprezy zaprezentowane zostaną filmy zagraniczne, pochodzące z puli filmów, nagrodzonych na słynnym festiwalu filmów górskich w kanadyjskim Banff. Blok filmów górskich przygotuje również jeden ze sponsorów festiwalu – firma Marmot. W programie znajdzie się też zestaw ulubionych filmów górskich dyrektora najbardziej znanego w Polsce przeglądu filmów górskich w Lądku Zdroju – Zbigniewa Piotrowicza. Osobny blok będą stanowiły filmy i cykl spotkań dotyczących Himalaizmu Zimowego - z okazji 25-rocznicy zdobycia zimą Mt. Everestu i tegorocznego pierwszego wejścia zimowego na Shisha Pangmę. Swoistą atrakcją dla miłośników paralotniarstwa będzie zaś blok filmów Mirosława Dembińskiego, nagrodzonych na wielu zagranicznych festiwalach.

Podczas imprezy wszyscy widzowie będą mieli szansę obejrzeć wystawę fotografii, poświęconej Andrzejowi Zawadzie – słynnemu polskiemu himalaiście. Wystawa uświetni piątą rocznicę jego śmierci. Dla wszystkim zainteresowanych przygotowaliśmy specjalne stoiska z publikacjami górskimi i sprzętem do turystyki górskiej. Dodatkową atrakcją tegorocznej imprezy są programy, organizowane przez poszczególne warszawskie kluby – w tym Polski Klub Górski. Na uczestników imprezy czekają liczne upominki i nagrody od sponsorów.

Swój udział, na zasadzie współorganizatora wieczoru kanadyjskiego zapowiedziała Ambasada Kanadyjska. Przy reklamie festiwalu, jak też i jego relacjonowaniu przewiduje się współpracę z najpopularniejszymi dziennikami, magazynami branżowymi, radiem i TVP3. Współorganizatorem imprezy jest też Polski Związek Alpinizmu.

Wiecej o imprezie:

http://www.przeglad.turnia.pl/ 

Organizatorzy:

Annapurna (Roman Gołędowski), tel. 641-22-49, 602-765-577, goledowski@poczta.onet.pl oraz kino Luna.

 

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-07
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com