facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-10-16
 

II Poznański Festiwal Podróży i Fotografii

Spotkania z podróżnikami, wystawy zdjęć, premiery książek, targi wydawnicze, warsztaty fotograficzne, kursy wspinaczki, finał Konkursu im. Kazimierza Nowaka, koncert zespołu ZAKRĘT, to tylko niektóre z atrakcji czekających na miłośników podróży w Poznaniu w dniach 21 - 23 października br.
Tegoroczną edycję Poznańskiego Festiwalu Podróży i Fotografii zainaugurują bezpłatne warsztaty wspinaczki, na ściance Avana w Kinepolis przy ul. B. Krzywoustego 72, które odbędą się w piątek 21 października. Kursy skierowane są do osób, które chciałyby dopiero rozpocząć swoją przygodę ze wspinaczką.

W sobotę, 22 października, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (wejście od ul. Głogowskiej) w godzinach 10:00-18:00 na uczestników festiwalu czeka bogaty wachlarz wydarzeń. Pierwszym z nich będzie fachowy wykład Tomka Kowalskiego o życiu w górach wysokich - trening, aklimatyzacja i szczytowanie. Podróżnik z Poznania opowie również o zdobywaniu Śnieżnej Pantery w rekordowo szybkim czasie. Chwilę później rozpoczną się profesjonalne warsztaty fotograficzne prowadzone przez trenerów Akademii Nikona - Krystiana Bielatowicza i Pawła Charę.

W niedzielę 23 października obowiązkowym punktem programu będzie film 3D przedstawiający trekking Annapuma Cirquit w Nepalu zrealizowany przez poznaniaka - Macieja Samulskiego. Po projekcji filmu rozpoczną się prezentacje finalistów Konkursu im. Kazimierza Nowaka na najlepiej udokumentowaną podróż roku 2011. Podróżnicy powalczą o 4000 zł i statuetkę. Podczas narady Jury, o zdobywaniu Mont Everest opowie wielkopolska alpinistka Magdalena Prask.

Zwieńczeniem festiwalu będzie losowanie biletu lotniczego w dowolne miejsce na świecie.
 

Więcej informacji na stronie: http://festiwalpodrozy.pl.


Źródło: www.ceneria.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com