facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-04-19
 

II Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Skrupulatne analizy BBW (Biura Bezpieczeństwa Wspinaczkowego) wykazały, że zawody w ramach pierwszego Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego były „prawdopodobnie największą plenerową imprezą wspinaczkową w Polsce w 2010 r ".
Ambitny komitet organizacyjny Memoriału w tym roku postanowił nie spoczywać na laurach i rozpoczął przygotowania do drugiej edycji imprezy z wielkim impetem, a włączenie zawodów w cykl Pucharu Naszych Skał dodało skrzydeł. Pozyskane od sponsorów środki pozwolą nam na nagrodzenie wszystkich uczestników. Wizytówka zawodów – strona internetowa jest już dostępna, a rozpoczęte prace ekiperskie dadzą zawodnikom możliwość wspinania po tych drogach Andrzeja, które do tej pory pozostawały w zapomnieniu! Jedyne, czego jeszcze brakuje, to Wy! Mamy nadzieję, że chętnych nie zabraknie!


Poniżej kilka podstawowych informacji:

Termin: 7 maja 2011, terminy rezerwowe na wypadek złej pogody to 8 maja oraz 4 i 5 czerwca.

Trzymajcie kciuki za pogodę!

Miejsce: Dolina Będkowska, sztab imprezy na polu namiotowym przy Brandysówce.

Drogi zaliczane do Memoriału znajdziecie na skałach od Wielkiej Turni aż po Wężowe!

Kategorie: damska, męska i mieszana (start w zespołach 2 osobowych).

Formuła: Im więcej, tym lepiej! Wspinamy się po drogach autorstwa Andrzeja Skwirczyńskiego (i nie tylko!) położonych w dolinie Będkowskiej. Każdej drodze przypisana jest odpowiednia liczba punktów (w zależności od długości i trudności). Wygrywa zespół, który zdobędzie najwięcej punktów.

Nagrody: w każdej kategorii 3 pierwsze miejsca, po zawodach losowanie nagród dla wszystkich uczestników.

Wpisowe: 10 zł. W ramach wpisowego zapewniamy: podkoszulek i ciepły posiłek po zawodach. Po rozdaniu nagród rozpocznie się ognisko do samego rana. Na stronie Memoriału znajduje się formularz zgłoszeniowy. Wypełnienie go odpowiednio wcześniej (do 31 kwietnia) pozwoli na zamówienie odpowiedniego rozmiaru podkoszulkaJ!

Sponsor główny: Firma ASTOR

Więcej na stronie Memoriału: http://kw.krakow.pl/memorial/

Możecie znaleźć nas także na Facebooku.


P.S. „Chcę byś mnie miał” – zaległości z sezonu 2010

Skrupulatni historycy eksploracji Doliny Kobylańskiej przeoczyli jedno ważne przejście w 2010 roku. Doborowy zespół w składzie: Anna Dara, Marta Kurdziel, Anna Kwiecińska, Beata Żbikowska, Bartłomiej Białas, Jakub Kwieciński, Grzegorz Rettinger pokonał wielowyciągową drogę na północnej ścianie Kuli. Droga ta była nagrodą za zajęcie pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach podczas I Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego. Wycena drogi oscyluje wokół stopnia IV+/V- z miejscem V
.
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-06-30
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com