facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-08-10
 

II Maraton Karkonoski - relacja

W ekstremalnych warunkach pogodowych odbył się II Maraton Karkonoski - Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim.
Zawodnicy biegli szczytami Karkonoszy w ulewie i przy akompaniamencie słyszanych z oddali grzmotów. Pomimo wyjątkowo złej pogody na starcie stanęło 315 zawodników z 350 wcześniej zapisanych! Początkowo trasa biegu, podobnie jak w tamtym roku, miała prowadzić grzbietem Karkonoszy ze Szrenicy na Śnieżkę i z powrotem. Mordercza trasa o długości 42 km 195 metrów z sumą przewyższeń 3150 metrów. Na starcie zawodów jasnym było jednak, że trasę maratonu trzeba skrócić.

W takich warunkach pogodowych nierówna kamienista nawierzchnia sprzyja upadkom. Szlaki zamieniły się w potoki, a kamienna nawierzchnia w ślizgawkę. Maratończycy pobiegli więc ze Szrenicy pod Schronisko Odrodzenie na Przełęczy Karkonoskiej i z powrotem na Szrenicę. Do pokonania mieli dystans o długości 23 km, niemal o połowę mniej niż wcześniej zakładano. Wielu wróciło z różnymi drobnymi obrażeniami, otarciami i obiciami. Jeden z zawodników na śliskich kamieniach złamał sobie rękę. Wielu startujących mówiło również, że choć brali udział w różnych biegach to nie pamiętają tak trudnego, w tak niesprzyjających warunkach. Tylko osoby ze świetną kondycją, cechujące się przy tym silną wolą mogły przemierzyć trasę II Maratonu Karkonoskiego w tych trudnych warunkach. 


Fot. Piotr Biłozor

Jako pierwsi na metę II Maratonu Karkonoskiego - Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu Górskim wbiegli: Marcin Świerc (1:41:19) oraz Irena Pakosz (2:05:16).
 Fot. Piotr  Biłozor
 Fot. Piotr  Biłozor
 Fot. Piotr  Biłozor
 Fot. Piotr  Biłozor
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com