Sobotni program składał się z sesji naukowych, panelu dyskusyjnego poświęconego medycznemu zabezpieczeniu wypraw wysokogórskich z udziałem lekarzy oraz kierowników wypraw.
Wieczorem goście zostali zaproszeni na wernisaż fotograficzny poświęcony Jerzemu Kukuczce oraz projekcję filmów. W niedzielę uczestnicy wzięli udział w "warsztatach" na temat apteczki wysokogórskiej, zaopatrzenia urazów oraz łączności.
Ostatnim punktem programu była improwizowana akcja ratownicza na Górze Zborów. Konferencja była okazją do sympatycznych spotkań i dyskusji, w których wzięły udział także osobowości tworzące historię polskiego alpinizmu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i tym, dzięki życzliwości których mogliśmy zorganizować to spotkanie.
Komisja Medyczna PZA
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl