facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-01-15
 

Iguana - bielizna dla aktywnych przez cały rok

Aktywność fizyczna większości z nas kojarzy się z okresem letnim. Producent bielizny termoaktywnej Iguana przekonuje, że chłodniejsze dni nie muszą oznaczać końca zdrowych nawyków i prezentuje bieliznę zamkniętą w... metalowej puszce.
Nowoczesne technologie, kojarzone ze sprzętem i odzieżą dla wyczynowych sportowców, coraz częściej można znaleźć w produktach przeznaczonych dla osób uprawiających sport rekreacyjnie. Jednym z takich rozwiązań jest bielizna termoaktywna, która pozwala zachować suchą skórę nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Z myślą o osobach, które chcą pozostać aktywne przez cały rok, producent odzieży sportowej Iguana wprowadza dwie linie bielizny termoaktywnej, przeznaczonej do uprawiania sportu w wysokich i niskich temperaturach.


Produkty z obu linii składają się z koszulki oraz spodni, zamkniętych w pomysłowych opakowaniach, przypominających puszki napojów gazowanych.


Dla miłośników białego szaleństwa i innych sportów zimowych opracowano linię bezszwowej bielizny, wyróżniającej się wygodą noszenia. Komfort uzyskano zastępując tradycyjne szwy specjalnymi łączeniami, nieodczuwalnymi podczas ruchu. Za utrzymanie stałej temperatury ciała i efektywne odprowadzani wilgoci odpowiada podwójna kompozycja tkaniny, składająca się z materiału DRY TEX oraz TACTEL. Pierwszy z nich tworzy wewnętrzną warstwę bielizny. Dopuszcza powietrze do skóry, jednocześnie odprowadzając pot. Zewnętrzna warstwa została wykonana z przędzy TACTEL. To wyjątkowo przyjemne w dotyku włókno, które dzięki wysokiej trwałości dłużej zachowuje swoje właściwości i wygląd. Połączenie tych dwóch warstw pozwala na zapewnienie równowagi pomiędzy temperaturą otoczenia a ciałem rozgrzanym podczas wysiłku.

 

Ciepłe miesiące oraz sport uprawiany w pomieszczeniach to sytuacje, w których doskonale sprawdza się odzież wykonana z włókna COOLMAX. Podczas wycieczek górskich, joggingu czy ćwiczeń na siłowni najważniejsze staje się uczucie suchości i chłodzenia ciała. Dzięki COOLMAX, tkanina wysycha szybciej niż inne regulując przy tym temperaturę ciała i zapobiegając przegrzaniu. Uczucie chłodzenia uzyskano dzięki specjalnej konstrukcji włókien poliestrowych. Każde z nich składa się z czterech lub sześciu kanalików, pomiędzy którymi znajdują się przewężenia. To rozwiązanie pozwala na lepsze odprowadzanie wilgoci niż włókna naturalne, takie jak bawełna. Jednocześnie do skóry dostaje się powietrze, dając przyjemne uczucie chłodu. Dodatkową cechą COOLMAX, odróżniającą je od innych włókien jest duża odporność na promienie UV. Odzież wykonana z tego materiału dłużej zachowuje kolor, nawet podczas intensywnego używania.

 

Informacje o firmie:


Iguana powstała w Kalifornii w 1990 roku, bardzo szybko stając się uznaną marką dla wielu miłośników sportów ekstremalnych. Firma łączy w swoich produktach najnowsze rozwiązania z zakresu technologii materiałów, światowe trendy we wzornictwie, wysoką jakość oraz atrakcyjną cenę. Logo Iguany można spotkać dosłownie w każdej dyscyplinie sportu – zarówno zimą, jak i latem. Dystrybutorem produktów firmy Iguana w Polsce jest Martes Sport Sp. Z o.o. 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com