facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 r.

To, o czym w ciągu ostatnich dni spekulowało praktycznie całe sportowe środowisko, stało się wczoraj faktem - wobec szerzącej się pandemii COVID-19, MKOI podjął decyzję o przełożeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio na 2021 r. Nie znamy jeszcze dokładnej daty. Wspinanie sportowe będzie musiało zatem jeszcze poczekać na swój olimpijski debiut. 

Fot. twitter.com/TokyoOlimpics/Igrzyska miały zostać rozegrane w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020, jednak pod naciskiem kolejnych krajowych federacji, które podjęły decyzję o wycofaniu swoich repreentatnów, MKOI wspólnie z rządem Japonii podjął trudną, acz - w zaistniałych okolicznościach - jedyną słuszną decyzję: przeniesienie imprezy na lato 2021 r. Zapewne wkrótce poznamy dokładny termin. 

Od dłuższego czasu wszyscy czekali na olimpijski debiut wspinaczki sportowej. Jeszcze niedawno publikowaliśmy film na temat formatu i szans naszej reprezentantki - Oli Mirosław...

 

Dla Oli, podobnie zresztą jak dla wszystkich ciężko trenujących sportowców, którym udało się wywalczyć olimpijski akces, ta wiadomość okazała się druzgocąca, ale miarą prawdziwej sportowej siły i zarazem chartu ducha jest to, jak na nią zaragowała:
 

 

Mamy nadzieję, że po szczęśliwym uporaniu się z pandemią (bo to jest teraz najważniejsze, rywalizacja sportowa w obliczu walki o życie i zdrowie schodzi na dalszy plan) dla wspinania nadejdą lepsze czasy...

 

Źródło: olympic.org & Ola Mirosław na FB

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Weronika Biernacka
 
2020-03-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Julia Chanourdie pierwszą Francuzką z 9a+ na koncie - Super Crackinette

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Bartek Pasiowiec
 
Majka Miezianko
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com