facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-10-01
 

I Tomaszowski Festiwal Podróżniczy

14 października 2012 roku w Tomaszowie Mazowieckim w hali sportowej ZSP nr 2 organizujemy I Tomaszowski Festiwal Podróżniczy.
Celem naszego Festiwalu jest przekonanie mieszkańców miasta i nie tylko do odwiedzania i zwiedzania swoich okolic, ale i do dalszych podróży. Chcemy pokazać odwiedzającym nas gościom, że nie warto siedzieć w domu, że jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu, oraz, że nie zawsze trzeba wyjeżdżać gdzieś daleko, żeby zobaczyć coś ciekawego.

W trakcie trwania imprezy zaprezentują się podróżnicy, ci "światowi" jak i "lokalni". Opowiedzą oni o swoich podróżach np. po Ameryce Północnej, Południowej, czy Chinach. Dowiemy się także, co można znaleźć w nieczynnej od 50 lat fabryce ryb w puszkach w Uzbekistanie. Odbędą się także warsztaty związane z podróżowaniem, na których będzie można zapoznać się ze sztuką zaszywania dziur w dętce od roweru mając do dyspozycji jedynie igłę i nitkę. Nauczymy się również jak przetrwać wakacje bez prądu nie tracąc przy tym głowy. Będzie można obejrzeć prezentacje atrakcji turystycznych regionu takich jak Tomaszowska Okrąglica, czy Bunkry w Konewce, a także posłuchać o mniej znanych miejscach, które również stanowią bogactwo naszego regionu.

Przewidujemy także występy grup tematycznie związanych z podróżami. Zaprosimy grupę Indian, którzy tańce, śpiewem i pięknymi strojami zachwycą nawet bardzo wybrednych słuchaczy. Pojawi się także Jurij Tokar, muzyk ze Lwowa, który zabierze nas w muzyczną podróż dookoła świata, a także wiele innych atrakcji.

Chcemy, aby podczas festiwalu wystawiły się lokalne firmy, których działalność silnie związana jest z turystyką (biura podróży, hotele, sklepy sportowe), oraz te, które w jakiś sposób mogą urozmaicić nasz Festiwal. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja szkół, wśród których, odbędzie się rywalizacja o najlepiej przygotowane stoisko reklamujące dany, wybrany przez nas, organizatorów, kraj (kuchnie, stroje, symbole kraju, wiedza merytoryczna dot. kraju itp.) . Filia Uniwersytetu Łódzkiego również nie pozostanie dłużna a nasza promocja na długo zapadnie w pamięci widzów, gdyż do studiowania u nas będą zachęcać piękne Taitanki.

Dla dzieci będą specjalne atrakcje w postaci ogromnych owadów z Mikrokosmosu, małego orczyka, zamontowanego przez właścicieli Parku Linowego na Przystani, oraz dmuchańce, malowanie buziek, balony i wiele innych. Ogłoszony jest także konkurs fotograficzny dla wszystkich chętnych pod hasłem "Nasze też jest piękne", którego rozstrzygnięcie odbędzie się właśnie w trakcie trwania imprezy.

facebook.com/TomaszowskiFestiwalPodrozniczy
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com