facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-04-25
 

I półmaraton wspinaczy za nami

Ludzie gór doskonale wiedzą, że świat nie składa się wyłącznie ze wspinaczki. Jest przecież jeszcze bieganie! 21 kwietnia na crossowej trasie w Kampinoskim Parku Narodowym odbył się I Półmaraton Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Na mecie stawiło się kilkudziesięciu dobrze przygotowanych i pełnych zapału zawodników.
Niektórzy biegacze-wspinacze wystartowali w strojach biegowo-wspinaczkowych. Bieganie w uprzężach, kaskach, a na dodatek związanym liną z partnerem nie należy do najłatwiejszych, ale dla wspinaczy to nie jest wystarczający powód, żeby zrezygnować z takiej imprezy!

Metę biegu osiągnęli wszyscy startujący zawodnicy, chociaż niektórzy do półmaratońskiego dystansu dołożyli nieco więcej kilometrów dając tym samym do zrozumienia, że na jesieni powinien odbyć się pierwszy w historii maraton wspinaczy.


Przed biegiem odbyło się losowanie nagród. Dzięki hojności partnerów biegu każdy uczestnik otrzymał wartościową nagrodę – m.in. bidony firmy Salewa, specjalne bony zniżkowe do sklepu Sport-Guru oraz książki i koszulki od Fundacji „Maraton Warszawski”. O nawodnienie zawodników dbała firma AA-Drinks.

Zwycięzcy biegu w kategoriach kobiecej i męskiej (trzy osoby w każdej kategorii) otrzymali od firmy adidas techniczne koszulki wspinaczkowe, a zwycięzcy konkursu na biegacza-wspinacza zdobyli techniczne koszulki biegowe ufundowane przez Fundację „Maraton Warszawski”.

Zwycięzcy biegu oaz konkursu biegacza-wspinacza

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu za udział i znakomitą atmosferę, a partnerom biegu, w tym Kampinoskiemu Parkowi Narodowemu, za pomoc w jego organizacji! Jesteśmy pewni, że za rok o tej porze spotkamy się na kolejnej edycji półmaratonu wspinaczy -  już teraz zachęcamy do treningów.

Więcej zdjęć tutaj.

Tekst: Wojtek Nowicki

Źrodło:
outblog.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com