facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-09-30
 

I NORDSZON (10-11 listopada, Pomorze)

Nordszon to pomorski ciąg dalszy Marszonu.

Turystyczny słowniczek Pomorskiego ma nowe hasło pod literką "n". Z Nordszonem weszli tu - bo idea jest taka, żeby iść - sympatycy i redaktorzy Trójmiejskiego Portalu Turystyki... Rowerowej RwM. Tym razem nie jadą, tylko idą. Idą z duchem czasu małopolskich pionierów, którzy jako pierwsi w Polsce ruszyli na trasy Marszonów - długodystansowych, ponad dwudziestoczterogodzinnych grupowych wycieczek pieszych. Nordszon to pomorski ciąg dalszy Marszonu. Ogólnopolski - dodajemy od razu. 

Porządny górski Marszon (polski "marsz" + angielskie "on") ma około 70 kilometrów. Trasa I Nordszonu jest dłuższa o ok. 40 km. Wiedzie przez malownicze tereny ziemi puckiej i wejherowskiej. Na pokonanie dystansu spieszeni rowerzyści przewidzieli 26 godzin - z 10 na 11 listopada br. Start i meta jest w Pucku.

Idziemy przez Swarzewo, Władysławowo, Jastrzębią Górę, Ostrowo, Krokową, Żarnowiec, Wielką Piaśnicę, Wejherowo, Mrzezino i Rzucewo. Najpierw żółtym szlakiem swarzewskim (12 km), później niebieskim nadmorskim (28 km) i zielonym Puszczy Darżlubskiej (38 km), by Krawędzią Kępy Puckiej (niebieski, 34 km) zmierzać do celu. 

Uczestnictwo w rajdzie jest bezpłatne. Żeby wyruszyć na trasę, trzeba zgłosić chęć organizatorom i otrzymać potwierdzenie wpisania na listę startową (ograniczona liczba miejsc - ok. 150). W dniu startu będzie na to za późno... 

Szefem trasy jest Marek "Phantom" Zięba. Kontakt z organizatorami: tel.: 0 511 585 057.

Więcej: http://rwm.org.pl/nordszon/

2007-09-30

(kg)

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com