facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-20
 

I Gorczański Piknik Historyczno-Militarny (13 - 15 czerwca, Gorce)

I Gorczański Piknik Historyczno-Militarny na Starych Wierchach ma w założeniu być cykliczną, otwartą dla publiczności imprezą plenerową, której głównym organizatorem jest Schronisko na Starych Wierchach.
Najważniejszym celem pikniku jest przypomnienie i podtrzymanie tradycji formacji wojskowych i partyzanckich nie tylko w masywie Gorców, ale i na obszarze całego regionu Podhala.

Piknik Gorczański to wspaniała propozycja dla rodzin, które mogą łączyć przyjemne z pożytecznym, a więc edukację z aktywnym odpoczynkiem.

Program tegorocznego Pikniku zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Program pikniku obejmuje: przemarsz oddziałów piechoty górskiej z różnych armii biorących udział w walkach na terenie Podhala, przemarsz oddziałów partyzanckich z różnych formacji militarnych operujących na terenie Podhala zarówno w okresie okupacji, jak i w okresie walk z komunistycznym reżimem, pokazy musztry oraz zakładanie obozowiska i przedstawienie jak najbardziej realnego obrazu życia obozowego. Ponadto w programie pokazy sprzętu i wyposażenia wojskowego, pokazy sprawności prezentowanych oddziałów wojskowych, na które składają się m.in. kros górski, konkurs posługiwania się sprzętem wojskowym, marsz na orientację oraz inscenizacja transportu rannego czy budowy umocnienia polowego oraz partyzanckiej ziemianki.

Podczas imprezy zaprezentują się znane grupy rekonstrukcji historycznych, które odtworzą m.in. leśne obozowisko partyzanckie w Gorcach z 1944 r. Będzie można również podziwiać wystawę wyposażenia i umundurowania różnych armii z okresu II Wojny Światowej. Żądni przygód będą mieli okazję sprawdzić się w zabawach militarno-sportowych. Wyzwaniem może być tor przeszkód z wykorzystaniem technik alpinistycznych (most komandoski i kolejka tyrolska na linach). Dla miłośników muzyki, konkurs karaoke "Gdy piosenka szła do wojska". A dla wszystkich kiermasz artykułów z demobilu i pyszna żołnierska grochówka.

Nie zapomniano również o najmłodszych - dla nich zostaną zorganizowane warsztaty plastyczne - budowanie pojazdu opancerzonego, malowanie twarzy (kamuflaż wojskowy) i wiele innych atrakcji.

Termin: 11-13 czerwca 2010 r.
Miejsce: Gorce, Stare Wierchy


Więcej informacji:  www.e-gory.pl.

Źródło: ceneria.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com