facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-01-06
 

I Festiwal Podróżniczy na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu

Festiwal organizowany jest w dniach 15-17 stycznia 2013 r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.
Jego ideą jest szerzenie miłości do podróży, poznawania nowych zakątków, zarówno naszego kraju, jak i świata oraz wykrzesania w sobie pasji na całe życie, gdyż "człowiek bez pasji, to człowiek bez celu". Przez trzy dni festiwalu uczniowie biorą udział w różnorodnych konkursach, aby w dniu zakończenia Festiwalu zostać nagrodzonym rozmaitymi nagrodami i upominkami.

PLAN FESTIWALU:
15. STYCZNIA - Oficjalne Otwarcie Festiwalu + prelekcje studentów + Studenckie Koło Przewodników Górskich
16. STYCZNIA - Mieczysław Bieniek + Aleksandra Dzik
17. STYCZNIA - Oficjalne Zamknięcie Festiwalu + nagrodzenie zwycięzców konkursów + Martyna Wojciechowska + BusemPrzezŚwiat

ZAPROSZENI GOŚCIE:

Martyna Wojciechowska
Gość Honorowy Festiwalu - kobieta wielu pasji. Polska dziennikarka i podróżniczka. Od lat współpracuje z telewizją TVN, gdzie aktualnie prowadzi serię programów „Kobieta Na Krańcu Świata”. Redaktor naczelna magazynów „National Geographic”, „National Geographic Traveller”. Z powodzeniem zakończyła rajd Paryż-Dakar. Ponad to jest drugą w historii Polką, która zdobyła Koronę Ziemi (7 najwyższych szczytów, 7 kontynentów). Autorka wielu książek o tematyce podróżniczej. W trakcie Festiwalu jest możliwy zakup książek z podpisem autorki.

Mieczysław Bieniek
„Gryfny chop spod Nikisza”. Hajer z Kopalni „Wieczorek”. Po wypadku w pracy, jego życie zmieniło się o 180 stopni. Po 9 miesięcznej rehabilitacji, autostopem dojechał do samego Dalajlamy. I tak już zostało… Ciągle w podróży, ciągle w pogoni za marzeniem. Jego charakterystyczny, śląski humor obecny jest w książkach, które cieszą się coraz większą sławą, a także w krótkometrażowych filmach rozbawiających publiczność do łez. W trakcie trwania Festiwalu, możliwość kupienia książki z osobistym podpisem hajera.

Ekipa "Busem przez świat"
Grupa studentów z całej Polski, którzy kilka lat temu postanowili pomimo braku pieniędzy spełnić swoje marzenie – zwiedzić cały świat. Kupili za 2000 zł starego busa i własnymi siłami przerobili go na kolorowego podróżniczego kampera. Udało się im odwiedzić już 28 państw w 3 wyprawach (Busem Przez Europę 2010, Inteleko Przez Polskę 2011 i Lenovo East Trip 2011). Na swoim koncie mają także autorską książkę "Busem przez świat. Wyprawa pierwsza". (źródło: busemprzezswiat.pl)

Aleksandra Dzik
Alpinistka, skialpinistka, zawodniczka w rajdach przygodowych. Na swym koncie ma m.in. wejście na ośmiotysięczny Gasherbrum II. Jako pierwsza Polka zdobyła szczyt Pik Pobiedy i stanęła na wszystkich siedmiotysięcznikach b. ZSRR, uzyskując tytuł Śnieżnej Pantery. Wśród innych jej osiągnięć wymienić można mistrzostwo Polski w skialpinizmie oraz ukończenie jako pierwsza kobieta najdłuższego dystansu zawodów Elbrus Race. Niesamowita kobieta z pasją, która udowodni, że płeć piękna z powodzeniem może zdobyć pozornie "męski" świat! (źródło: ola-dzik.pl)

Fundacja Jaśka Meli "Poza Horyzonty"
Silna grupa młodych ludzi, którzy pomimo swojej niepełnosprawności spełniają marzenia. Chcą podzielić się ich pasjami. Stawiają sobie i innym wyzwania, bo życie jest drogą, a cele nadają mu sens. Pamiętajmy, że to nie ilość rąk czy nóg decyduje o sile, ale to, co mamy w głowie i w sercu! (źródło: pozahoryzonty.org)

Studenci – młodzi, piękni, podróżujący z niemal pustym portfelem
Studenci udowodnią, że można podróżować TANIO. A jak to zrobić? Z kim rozmawiać? Gdzie spać i co jeść? Na studenckich „slajdowiskach” wątpliwości zostaną rozwiane. Prelegenci walczą o głosy publiczności, które wytypują zwycięzcę konkursu na „Studenta Podróży 2013”.
• Andrzej Marklowski
• Daniel Syrek
• Bartosz Jasiński


PRZEWIDZIANE KONKURSY:


Żurnalista Festiwalu - konkurs na najlepszy opis własnej, odbytej podróży.
Prelegent Festiwalu - dla studenta, którego prelekcja zostanie nagrodzona przez publiczność.
Fotograf Festiwalu - dla najlepszego reportażu fotograficznego z podróży.

TERMIN: na konkursowe prace czekamy na e-mail`u - FestiwalPodrozniczy.WNoZ@gmail.com do dnia rozpoczęcia Festiwalu


Wstęp: 5 zł

Miejsce:
Wydział Nauk o Ziemi UŚ (Żyleta)
ul. Będzińska 60
Sosnowiec

https://www.facebook.com/FestiwalWNoZ

źródło: https://www.facebook.com/events/125396824286362/
 I Festiwal Podróżniczy na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowc
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com