facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Tylko w GÓRACH

 
 
 
 
 
 

Historia pewnej wędrówki.

500 kilemetrów bieli.

 
 
 

Dlaczego niektórzy mężczyźni noszą długie brody?

 

 Kilka słów o męstwie - Najnowszy 252 numer Magazynu GÓRY.

 
 
 

Bieszczadzki klasyk skiturowy

Cykl artykułów poświęconych Skiturowi. Magazyn Góry - zródło wiedzy i inspiracji. Z nami możesz więcej !

 
 
 

Dołącz do Nas!

Tworzysz wyjątkowe rzeczy i szukasz miejsca, by pokazać je światu?

 
 
 
 

Hurraaa nowy numer GÓR !!!

Dla większości osób, dla których góry stanowią ważny element życia, zima nie jest porą roku „straconą”. Wręcz przeciwnie. Zamiast przez kilka miesięcy rozleniwiać się w domowym zaciszu, albo rozładowywać energię w dusznych halach, wykorzystujemy każdą darowaną przez sprzyjającą pogodę i warunki chwilę, aby spędzić ją w górskim otoczeniu – na nartach, wspinaniu w lodzie czy po prostu bieganiu w białej scenerii.

 
 
 

GÓRY dostępny w czytnikach online !!!

Drukawana wersja już wkrótce w salonach prasowych w całej Polsce.

 
 
 

Skiturowe przejście Karkonoszy

To niewielkie, a jednocześnie najwyższe pasmo górskie w Sudetach ma trzydzieści kilka kilometrów długości. Od wschodu na Przełęczy Kowarskiej (727 m) graniczy z Rudawami Janowickimi, na zachodzie na Przełęczy Szklarskiej (886 m) z Górami Izerskimi. Średnia wysokość głównego grzbietu to 1200–1400 m. Najwyższym punktem jest wyniesiona 200 metrów ponad grzbiet Śnieżka (1602 m), która jest także najwyższym szczytem całych Sudetów i... Czech. Nasi sąsiedzi są zresztą w znacznie korzystniejszej sytuacji – około 2/3 Karkonoszy leży po ich stronie.

 
 
 

Okładka nadchodzącego numeru

Jakość dwóch poprzednich sezonów skłania do refleksji, czy ZIMA zasługuje na specjalne wydanie GÓR . Relacje z różnych stron świata zaczynające się niemal identycznym stwierdzeniem: „długo czekaliśmy na odpowiednie warunki, ale tym razem zima zawiodła”, nie mogą być inspirujące. Chyba że pocieszenie stanowi dla nas fakt, że innym w górach też lekko nie było…

 
 
 

W najbliższym wydaniu GÓR (252): Magia Nart

Magia Nart - Czas Pionierów - Wejście na Doboszanke -Jest 1906 rok. Narciarze lwowscy mają już za sobą pierwsze próby użycia nart. 

 
 
 

Odsłaniamy rąbka tajemnicy...Zapowiedź 252 numeru GÓR!

Czasami zdjęcia potrafią powiedzieć więcej niż długie linijki tekstu. 

 
 
 

Nowości od Zamberlan w GÓRACH (251)

W najnowszym numerze magazynu GÓRY (251) znajdziecie 15-stronnicowy katalog z nowościami firmy Zamberlan.

 
 
 

Warto przeczytać GÓRY nr 251: Jak upokorzyć skałę

Pozycje odpoczynkowe są prawdopodobnie najbardziej niedocenianym aspektem wspinania. A przecież umiejętność odpoczywania jest równie ważna, jak efektowne pociągnięcie z fakerka. Niektórzy twierdzą, że restowanie jest potrzebne tylko słabym zawodnikom, męczącym się w trudnościach. Jak jest w rzeczywistości? Na to pytanie odpowie Mateusz Haładaj, który w aktualnym numerze GÓR dzieli się swoimi przemyśleniami na temat wykorzystania rzeźby ściany do skutecznego odpoczynku.

 
 
 

Warto się pośpieszyć .Numer specjalny 250 jeszcze w sprzedaży.

Ostatnie dni słonecznego lata w Tatrach jeszcze do… 17 października! Tak, to nie pomyłka – specjalne wydanie GÓR, czyli numer tatrzański, który przywitał z nami wakacje (kiedy to było, czy ktoś pamięta?) znajdziecie jeszcze na półkach salonów prasowych sieci Empik, Inmedio, Ruch, Relay, Kolporter. 

 
 
 

Warto przeczytać GÓRY nr 251: Siła biegowa

Pojęcie, które dla ludzi poruszających się choćby truchcikiem w górskim terenie posiada niebywałe znaczenie. Nic dziwnego, toż to przecież Jej Wysokość Siła Biegowa, która bezwzględnie weryfikuje śmiałków pragnących śmigać po górskich graniach. W drodze na szczyt, jak i podczas zbiegów w dolinę, wyciąga pomocną dłoń lub wręcz przeciwnie, odcina dostęp do mocy, zmuszając do żałosnego powłóczenia nogami.

 
 
 

XXI Festiwal Górski w Lądku Zdroju zakończony!

Senna atmosfera uzdrowiskowego miasteczka i atomowa energia ludzi ogarniętych pasją do gór. Leniwie spacerujący kuracjusze i osobnicy z nieuleczalnym ADHD, którym nie wystarczały festiwalowe prelekcje i pokazy filmów, i którzy krótkie przerwy wypełniali wspinaczką, biegami górskimi lub przynajmniej rąbaniem drewna ;). 

 
 
 

Warto przeczytać GÓRY nr 251: MUREM POŚREDNIEJ GRANI

Od Żółtej Ławki do Pośredniej Grani – trzeci odcinek cyklu dotyczącego grani bocznej, rozdzielającej Doliny Staroleśną i Małej Zimnej Wody, wprowadza nas w teren, którym koneserzy tatrzańskich graniówek nie będą rozczarowani. Imponujące zerwy, ostre turniczki, trudny orientacyjnie teren i ekspozycja…

 
 
 
 
 
 
...
31
...
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com