facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-06-05
 

Horyzont Wicklow zdobyty!

Zmęczeni, ale szczęśliwi, że udało im się zdobyć Horyzont Wicklow, a przede wszystkim, że zebrać część pieniędzy potrzebnych na zakup protez dla Martynki Karbowskiej. Właśnie wrócili do Polski.
Uczestnicy wyprawy pełni wrażeń i emocji opowiadają o przeżyciach.  A łatwo nie było… codziennie co najmniej 15 kilometrów marszu przez góry, podmokły teren utrudniał szczególnie poruszanie się o kulach – końcówki grzęzły w błocie.  Wieczorami otarcia i obolałe od kul nadgarstki dały się we znaki. A tu jeszcze trzeba było rozpalić ogień i rozbić namioty. Łatwe podejścia górskie dla osób z protezami nóg lub rąk okazywały się nie lada wyzwaniem.  Sił do pokonywania kolejnych kilometrów dodawała im myśl, że nie idą  tylko dla samych siebie, ale po to aby przesunąć własny horyzont. Przede wszystkim chcieli otworzyć zupełnie nowy horyzont Martynce –  na „nowe nogi” dla niej potrzebnych jest 8 000 euro.Wszystko dla  Martynki Karbowskiej. Martynka ma 10 lat. Mieszka w Brodnicy koło Torunia. Urodziła się bez nóg. Dziewczynka jest bardzo ciekawa świata
i marzy o zwiedzaniu go, bo jak sama mówi: „Jakby człowiek nie miał marzeń, to tak jakby go nie było.” Jednak dziś potrzebuje nowych protez nóg, ponieważ z poprzednich wyrosła.
To zbyt duży koszt dla jej mamy, dlatego Jasiek Mela i podopieczni fundacji chcą pomóc jej mamie w zebraniu pieniędzy.

Piotr Drożdż
 
2019-04-19
GÓRY
 

David, Hansjörg i Jess - in memoriam

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-04-09
GÓRY
 

Sprzątamy Tatry po raz ósmy!

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
Goryonline
 
2019-03-18
GÓRY
 

FEELIFE - Pacific Crest Trail 4265 km

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com