facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-05-29
 

Horyzont Wicklow zdobyty

Zmęczeni, ale szczęśliwi, że udało im się zdobyć Horyzont Wicklow, a przede wszystkim, że zebrać część pieniędzy potrzebnych na zakup protez dla Martynki Karbowskiej. Teraz wracają do Polski.
3 czerwca 2013 r. o godz. 13.00 w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Jupiter przy ulicy Towarowej 22 w Warszawie (wejście A, II piętro) odbędzie się konferencja prasowa. Uczestnicy wyprawy opowiedzą o zmaganiach z górami i o przygodach, jakie tam przeżyli. A łatwo nie było… Codziennie co najmniej 15 kilometrów marszu przez góry, podmokły teren utrudniał szczególnie poruszanie się o kulach – końcówki grzęzły w błocie.  Wieczorami otarcia i obolałe od kul nadgarstki dały się we znaki. A tu jeszcze trzeba było rozpalić ogień i rozbić namioty. Sił do pokonywania kolejnych kilometrów dodawała im myśl, że nie idą tylko dla samych siebie, ale po to, aby przesunąć własny horyzont. Przede wszystkim chcieli otworzyć zupełnie nowy horyzont Martynce –  na „nowe nogi” dla niej potrzebnych jest 8 000 euro.


Na spotkanie z Państwem przyjedzie też Martynka Karbowska. Martynka ma 10 lat. Mieszka w Brodnicy koło Torunia. Urodziła się bez nóg. Dziewczynka jest bardzo ciekawa świata i marzy o zwiedzaniu go, bo jak sama mówi: „Jakby człowiek nie miał marzeń, to tak jakby go nie było.” Jednak dziś potrzebuje nowych protez nóg, ponieważ z poprzednich wyrosła.


To zbyt duży koszt dla jej mamy, dlatego Jasiek Mela i podopieczni fundacji chcą pomóc jej mamie w zebraniu pieniędzy.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com