facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-03-11
 

Himalaje Nepalu w SKG Warszawa

SKG Warszawa zaprasza na kolejny pokaz slajdów w dniu 13.03.2013 r. Tym razem o swoich przygodach w Himalajach opowie Łukasz Supergan.
W XIX wieku była uważana za najwyższy szczyt świata. Sto lat później miała stać się pierwszym zdobytym ośmiotysięcznikiem, ustąpiła jednak miejsca Annapurnie. Dziś Dhaulagiri, Biała Góra, jest wyzwaniem dla himalaistów, a najbardziej wytrwałym turystom oferuje przepiękny, wymagający treking. Ci którzy zdecydują się go przejść, trafią do jednego z najbardziej niezwykłych miejsc w Nepalu.

Droga wokół Dhaulagiri wymaga obycia z trudnym terenem wysokogórskim oraz polegania wyłącznie na sobie. Początek wędrówki to kręta ścieżka prowadzącą przez wsie nepalskiego plemienia Magarów. Powyżej czeka nas kilkanaście dni samotnego marszu wśród fantastycznej himalajskiej scenerii, u stóp siódmej co do wysokości góry świata. A także zmaganie z wysokością, lawirowanie po lodowcu i przejście przez dwie przełęcze na wysokości powyżej 5 kilometrów.

Pokaz jest opowieścią o wędrówce wśród Wysokich Himalajów, przetrwaniu z dala od cywilizacji i niezwykłych ludziach żyjących u stóp Białej Góry.Więcej informacji o tym i innych pokazach znajdziecie na stronie:
http://www.skg.uw.edu.pl/slajdowiska

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com