facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-04-30
 

Helly Hansen wspiera Ekspedycję Kazachstan 2014

Tuż po Wielkanocnym Poniedziałku Rafał Król wylądował w Kazachstanie, aby tam zmierzyć się samotnie z siłami natury. Palące słońce pustyni, mroźne noce, wzburzone wody rzeki – to jego przeszkody na drodze do cmentarzyska dinozaurów.

O losach tej wyprawy zadecyduje odpowiednio dobrany sprzęt i ekwipunek. Rafał bez wahania wybrał markę odzieży Helly Hansen, jako jedyną, która chronić go będzie przed żywiołami.

W trakcie wyprawy komfort zapewni mu zestaw bielizny termoaktywnej z linii HH Dry, która wykonana jest w 100 % włókien Lifa. Lifa tworzy suchą warstwę przy skórze, utrzymując komfort podczas aktywności fizycznej w każdych warunkach pogodowych. Bielizna termoaktywna pracuje jak druga skóra, utrzymując suchą warstwę blisko ciała.
W kontakcie z wilgocią włókna Lifa natychmiast odprowadzają ją od skóry, pozwalając wilgoci wyparować lub przeniknąć do kolejnej warstwy odzieży. Lifa jest o 40% lżejsza i o 60% cieplejsza od poliestru.Rafał Król to doświadczony podróżnik i wielbiciel przygód. Zmierzył się już z między innymi z Grenlandią, Laponią, Kamczatką, Haiti, Turcją czy Spitsbergenem. W mediach publikował materiały również z wypraw po Polsce – na przykład po bagnach biebrzańskich (Men’s Health).

 

O wyprawie:

 

Cel: samotnie sprostać żywiołom w krainie słońca, wody, wiatru i ekstremalnych temperatur. Uchwycić piękno prehistorycznego cmentarzyska dinozaurów

 

Najpierw trzeba przejść pustynię z plecakiem, który ma pomieścić wszystko, co będzie potrzebne w starciu ze wzburzonymi wodami rzeki. Po dotarciu do kanionu rzeki Szaryn - Rafał spłynie przyniesionym pontonem w dół,  z prądem wód topniejącego lodowca. Walkę o przetrwanie umilać mu będą widoki najpiękniejszego po Kolorado kanionu na świecie. Kanion Szaryński ma około 150 km długości, a wysokość jego ścian sięga 100 m. Jest jednym z cudów świata przyrody nieożywionej. Następnie rzeka Czaryn (Szaryn) wpada do ogromnej rzeki Ile, której prawy brzeg to granica Parku Narodowego Altyn Emel. Teren Parku Altyn Emel były około 140 milionów lat temu dnem oceanu, gdzie odkryto szczątki gigantycznych kopalnych nosorożców, krokodyli i żółwi. To miejsce od lat fascynuje paleontologów, a formy geologiczne, jakie można tu spotkać, należą do jednych z najdziwniejszych na świecie. Teren do pokonania nawet dla piechura jest niezwykle trudny. Altyn Emel charakteryzują wyjątkowe kolory od bieli, przez pomarańcz do czerwonego, a nawet jasno zielonego. Znajdują się tu wszystkie rzeźby terenu od stepu, przez śpiewające wydmy wydające niezwykłe dźwięki podczas wiatru. Ze swojej wyprawy Rafał dostarczy niesamowite opowieści i przepiękny materiał zdjęciowy.

 

Informacja prasowa Helly Hansen

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-02
BIZNES
 

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-24
BIZNES
 

Nowy dystrybutor CLIMBING TECHNOLOGY w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com