facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-06-19
 

Hasco-Lek sponsorem programu Polskiego Himalaizmu Zimowego im Artura Hajzera

Polski Związek Alpinizmu oraz jedna z największych firm farmaceutycznych w Polsce PPF Hasco-Lek S.A. podpisali umowę o współpracy w zakresie wsparcia programu Polskiego Himalaizmu Zimowego im. Artura Hajzera. Wrocławska firma będzie wspierać polskich himalaistów w wyprawach, które z zapartym tchem śledzą ludzie na całym świecie. Szczegóły współpracy przedstawione będą już na przełomie lipca i sierpnia, podczas konferencji prasowej, gdzie ogłoszone zostaną: cel pierwszej wyprawy oraz planowany skład jej uczestników.

Sygnatariusze umowy - od lewej: Kierownik programu "Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera" - Piotr Tomala, Wiceprezes Zarządu Hasco Lek - Agnieszka Han, Prezes Zarządu Polskiego Związku Alpinizmu - Piotr Pustelnik. Fot. Sandra Gruszczyńska

 

Program został powołany w 2010r. uchwałą zarządu Polskiego Związku Alpinizmu (PZA). Od września 2013r. nosi on nazwę Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Program ma na celu zdobywanie gór w Himalajach i Karakorum, zdobywanie najwyższych gór zimą i eksplorację nieznanych, dziewiczych rejonów górskich. Aktualnym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy jest Piotr Tomala.

 

„Najbliższy rok poświęcimy na wyprawy unifikacyjne i wyjazdy szkoleniowe. Cieszę się niezmiernie, ze współpracy z firmą Hasco-Lek, dzięki której wsparciu możemy rozwijać program, kompleksowo zadbać o formę naszych himalaistów i zainwestować w cały niezwykle wymagający proces ich przygotowań do wypraw. Ponadto współpraca otwiera nam możliwość do  szkolenia młodych, zdolnych wspinaczy, którzy jeszcze nie mają doświadczenia na dużych wysokościach. Zdobyte finansowanie pozwoli nam poszerzyć kadrę himalaistów, którzy docelowo będą mogli pojechać do Pakistanu zimą 2020 roku celem pierwszego zimowego wejścia na ostatni niezdobyty ośmiotysięcznik – K2." – podkreśla Piotr Tomala, kierownik programu PHZ.

 

 

Jest nam niezwykle miło, że firma Hasco-Lek zainteresowała się wspinaczką wysokogórską. Historia polskiego himalaizmu jest bardzo bogata w wydarzenia. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami zbudujemy jej ciąg dalszy. Chciałbym zaznaczyć, że dzięki wsparciu firmy Hasco-Lek możliwa jest skuteczna realizacja naszych ambitnych planów związanych z programem PHZ, rozwojem procesu przygotowań do wypraw dotychczasowych himalaistów, ale też przeszkolenie wielu młodych, dobrze zapowiadających się wspinaczy, którzy dziś tworzą Grupę Młodzieżową PZA." – dodaje Szef Polskiego Związku Alpinizmu, Piotr Pustelnik


Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. jest jedną z najprężniej rozwijających się firm farmaceutycznych w Polsce. Firma, założona w 1984 roku przez Stanisława Hana, od lat cieszy się zaufaniem milionów Polaków, a także obywateli ponad 30 krajów na całym świecie. Jest producentem ponad 350 leków, suplementów diety i wyrobów medycznych, wśród których znajdziemy takie marki jak:  IBUM, Mensil, DIH, Juvit, Hascovir, Ulgix, Mel. Hasco-Lek to także w 100% polska firma rodzinna i jeden z największych pracodawców na Dolnym Śląsku.

 

"Jesteśmy niezwykle dumni, że w roku kiedy Hasco-Lek świętuje jubileusz 35-lecia działalności na rynku farmaceutycznym, mamy okazję oficjalnie ogłosić, że wspieramy program Polskiego Himalaizmu Zimowego im Artura Hajzera. Od dłuższego czasu z podziwem przyglądamy się osiągnięciom polskich himalaistów. Ich zaangażowanie, ponadprzeciętne umiejętności i miłość do gór nie pozostawiała wątpliwości, że w tak szczególnym dla nas momencie, to właśnie z Nimi chcemy współpracować." – podkreśla Agnieszka Han, Wiceprezes PPF Hasco-Lek S.A. 

Od 35 lat kompleksowo dbamy o zdrowie Polaków. Naszą misję realizujemy na wielu płaszczyznach. Począwszy od produkcji leków, suplementów diety i wyrobów medycznych, przez badania kliniczne, rehabilitację, aż po sponsoring sportowy. Hasco-Lek niemalże od pierwszych dni swojej działalności było, jest i pozostanie mecenasem wydarzeń sportowych. Przez wiele lat wspieraliśmy wrocławski maraton, od dwóch lat jesteśmy sponsorem m.in. półmaratonu w Grodzisku Wielkopolskim, ale też nasi pracownicy uczestniczą w szeregu charytatywnych wydarzeń sportowych. Tego typu aktywność dotyczy również innych spółek należących do Grupy Hasco, jak np. Fundacji Hasco-Lek, która w tym roku ma wielką przyjemność wspierać paraolimpijczyka Jakuba Tokarza, czy Vratislavi Medica, która towarzyszy pływaczce Oliwii Jabłońskiej w przygotowaniach do Paraolimpiady w Tokio 2020. – dodaje Prezes Agnieszka Han.


Fot. Sandra Gruszczyńska

 

Źródło: informacja prasowa PZA

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
 
Maciek Makowski
 
 
Maciek Makowski
 
2023-06-29
BIZNES
 

Baseny w Krempnej już otwarte!

Komentarze
0
 
 
Maciek Makowski
 
 
Kinga
 
2023-05-09
BIZNES
 

NNormal - nowa marka biegowa w Polsce

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com