facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-06-01
 

Gwiezdny duet

Zespół Rafał Sławiński – Walery Babanow w dalszym ciągu nie tylko przekonuje, że Słowianie mogą się wszędzie dogadać, ale po prostu wciąż jest skuteczny.


Wielokrotnie mieliśmy okazję i przyjemność opisywać wspólne dokonania duetu Rafał Sławiński – Walery Babanow. Zespół ten w dalszym ciągu nie tylko przekonuje, że Słowianie mogą się wszędzie dogadać, ale po prostu wciąż jest skuteczny.

Alpiniści wykorzystali tym razem utrzymujące się tej wiosny dobre warunki zimowe w Canadian Rockies. 10 kwietnia wybrali się na pn.-wsch. ścianę Mount Andromeda, obierając linię na prawo od tutejszego klasyka – drogi Andromeda Strain. Droga prowadzi w dole śnieżnym zboczem i kuluarami śnieżnymi z lekkim „odchyleniem prawicowym”, a następnie, już nieopodal najbardziej stromych, partii w rejonie bloku szczytowego, skręca w biegnącą skośnie w lewo rampę, w której zdarzają się odcinki skały pokrytej śniegiem oraz partie nietrudnego misktu. W ciągu jedenastogodzinnego maratonu „od auta do auta” powstała wspinaczka o niewygórowanych trudnościach M4, nazwana przekornie M31 (taki numer posiada Galaktyka Andromedy).5 (132) 2005

(kb)

Piotr Drożdż
 
2019-04-19
GÓRY
 

David, Hansjörg i Jess - in memoriam

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-04-09
GÓRY
 

Sprzątamy Tatry po raz ósmy!

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
Goryonline
 
2019-03-18
GÓRY
 

FEELIFE - Pacific Crest Trail 4265 km

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com