facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

GUIDE 30+ SL / DEUTER

Doskonale dopasowany model dla kobiet z serii Guide. Przeznaczony jest do wspinaczki, skitouringu oraz trekkingu.

W związku ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na doskonale dopasowane modele dla kobiet do serii Guide wprowadzono również model SL przeznaczony specjalnie dla Pań. Jego system nośny został skonstruowany tak, by być zgodnym z anatomiczną budową ciała kobiety. Plecak Guide 30+ SL przeznaczony jest do wspinaczki, skitouringu oraz trekkingu. Jego system nośny - pomimo małej pojemności pozwala wygodnie przenosić ciężki sprzęt, zaś nieograniczone możliwości zmian w wyposażeniu tego modelu (poprzez wyjęcie stelaża, karimaty, pasa biodrowego) pozwalają go dostosować do każdej działalności górskiej.Modele dla kobiet wyróżniają:
 • krótsze pasy nośne
 • węższe ich rozstawienie względem siebie
 • krótszy system nośny
 • konstrukcja pasa biodrowego, w miejscach styczności z kośćmi biodrowymi wszyto trójkątne elementy pianki, odpowiadające za lepsze przyleganie pasa do bioder oraz większy komfort noszenia plecaka
 • nowy sposób dociągnięcia pasa biodrowego – ściąganie luzu troków następuje poprzez równomierne wyciągnięcie ich przed siebie
 • większy kąt przylegania pasa biodrowego wynikający z różnic w położeniu miednicy i kości biodrowych

Plecak Guide 30+ SL jest modelem przeznaczonym do aktywnego uprawiania sportów górskich i zimowych. Posiada uchwyty umożliwiające troczenie nart, szpejarki w pasie biodrowym i wygodne wejście do komory zarówno przez komin, jak i przez otwarcie wzdłuż całej komory. Jego wąski kształt pozwala na używanie w najbardziej ekstremalnych warunkach, zaś wewnętrzny stelaż idealnie balansuje ciężar. 

Modele Guide 30+ (w poprzedniej wersji męskiej)  i Guide 35+ używane są przez alpejskie służby ratownicze, jak również Grupę Podhalańską, Beskidzką GOPR, TOPR oraz Przewodników z Europejskiego Stowarzyszenia Przewodników Górskich - Lider (zrzeszonego z UIMLA).

Wyposażenie:
 • aluminiowy stelaż zbudowany z szyn ułożonych w kształcie litery X
 • rozpięcie na całej długości z boku, umożliwiające szybki i prosty dostęp do ładunku
 • kompatybilny system H2O (max. 3 L)
 • szeroki pas biodrowy - wyjmowany!
 • pas piersiowy
 • kieszeń w klapie zamykana na impregnowany zamek
 • kieszeń w klapie wew.
 • kieszeń na mokrą odzież
 • wyjmowana karimata do siedzenia
 • podwójne dno
 • boczne uchwyty na dopięcie nart
 • wyjmowana karimata do siedzenia do siedzenia
 • troki ściągające przy pasach nośnych dla lepszego dopasowania
 • uchwyty na czekan i pozostały sprzęt
 • troki kompresyjne
 • instrukcja SOS

System nośny: Alpine Back System
Pojemność: 30 + 6 (komin)
Waga min.: 1150 g bez stelaża i pasa biodrowego
Waga całkowita: 1500 g
Wymiary
Wysokość: 63cm
Szerokość: 33 cm
Głębokość: 22 cm
Materiał: Ballistic Duratex
Przeznaczenie: Wspinaczka, Kwalifikowana Turystyka górska, Skitouring

Alpine Back System
To system stosowany w serii plecaków alpinistycznych, które charakteryzują się zwartą konstrukcją, smukłą sylwetką, przez co umożliwiają sprawne poruszanie się w wąskich szczelinach i doskonały balans podczas zjazdu na nartach lub snowboardzie. System zbudowany jest w oparciu o stelaż dwóch aluminiowych szyn ułożonych w kształcie litery X. Szyny wewnątrz posiadają pusty profil, który pozwolił obniżyć wagę plecaka i zwiększyć elastyczność systemu, powodując tym samym większy komfort podczas marszu. Na zewnątrz system składa się z dwóch równoległych względem siebie i biegnących wzdłuż pleców poduszek z poprzecznymi kanałami wentylacyjnymi. Pomiędzy poduszkami znajduje się centralny kanał wentylacyjny odprowadzający wilgotne powietrze wytwarzane podczas wysiłku. Poduszki systemu wypełniono pianką Aircontact, dodatkowo odprowadzającą wilgotne powietrze. System nośny w części lędźwiowej posiada dodatkowe wygięcie w kierunku pleców, zwiększające komfort noszenia i stabilizację plecaka. W plecakach serii Guide istnieje możliwość wyjęcia pasa biodrowego, szyn oraz karimatki, która oprócz funkcji biwakowej pełni również rolę dodatkowego usztywnienia systemu. Pasy nośne anatomicznie wyprofilowane wypełniono pianką odporną na odkształcenia. Cały system nośny z zewnątrz pokryto tkaniną 3D Air Mesh, delikatną w dotyku i nie zatrzymującą wilgoci wytworzonej przez ciało.Plecaki przeznaczone dla kobiet posiadają oznaczenie SL (SlimLine) i charakteryzują się: węższym względem siebie ułożeniem pasów nośnych, krótszym systemem nośnym, węższymi i krótszymi pasami nośnymi. W 2006 r. w pasach biodrowych modeli SL dodatkowo w miejscach styczności z kośćmi biodrowymi wszyto trójkątne kliny, odpowiadające za lepsze dopasowanie pasa do kształtu bioder kobiecych oraz większy komfort noszenia. Damskie pasy biodrowe dodatkowo charakteryzują się większym kątem pochylenia w górę niż męskie, wynika to z różnic anatomicznej budowy kobiet i mężczyzn.

Gwarancja: 24 miesiące 
Nr Kat.: 33536
Cena: 399 zł

Wyłączny dystrybutor: www.bakosport.pl

2007-09-04

(kg)


Bakosport
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2020-07-21
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Bluza trekkingowa Maxtrail Long Sleeve Midlayer / Columbia

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-18
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Materac Etherlight XT / Sea To Summit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-17
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Plecak PROLIGHTER 30 / Millet

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-16
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Raki Blade Runner / Cassin

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-15
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Buty Island MFS Alpin / Meindl

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com