facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-03-19
 

Gry drytoolowe - o Kaziową Igłę

Od 5 do 6 lutego 2005 w kamieniołomie Stokówka po Kielcami odbyła się druga edycja towarzysko-sportowej imprezy o nazwie "Gry drytoolowe - o Kaziową Igłę".


Od 5 do 6 lutego 2005 w kamieniołomie Stokówka po Kielcami odbyła się druga edycja towarzysko-sportowej imprezy o nazwie "Gry drytoolowe - o Kaziową Igłę". Frekwencja przeszła oczekiwania organizatorów, Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego, bowiem na starcie stawiły się łącznie 53 osoby, w tym osiem pań!

Dla uczestników przygotowano dziewięć dróg o zróżnicowanym charakterze. Można było rozgrzać się na M4, zaznajomić się ze specyfiką wspinania w tutejszym kamieniołomie na M6-M6+, sprawdzić swój poziom na siłowym M7 oraz na najtrudniejszym pasażu o wycenie M8+. Każdy miał po dwie próby na danej drodze, kto przeszedł od strzału, punktował dodatkowo. Wygrywał ten, kto zgromadził najwięcej punktów za wszystkie wspinaczki, więc można mówić o sprawiedliwych kryteriach.
Chociaż "Gry..." są spotkaniem o charakterze przede wszystkim towarzyskim, rywalizacja sportowa przybrała ostrą formę. Różnice między zwycięzcami okazały się znikome. Widoczny był spory postęp w umiejętnościach ogółu wspinających się - na drodze, która rok wcześniej zatrzymała wszystkich, OS zaliczyło aż sześć osób.
 
Wśród wąskiego grona dziewczyn najlepsza okazała się "miejscowa", Agata "Gucia" Michalska z ŚKA Kielce. Zwycięzcą został Paweł "Bakteria" Olek (KW Warszawa, 535 punktów), wyprzedzając nieznacznie Tomasza "Burdzana" Burdzianowskiego (Kotłownia Lublin, 525 pkt) i Wojciecha Kozaka (KW Katowice, 515 pkt).

Oprócz samego wspinania, podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje w postaci m. in. tyrolki, skoczni narciarskiej, ogniska itp. Udane spotkanie zakończyła w sobotni wieczór część, hmm... integracyjno-rozrywkowa (dla wielu osób stanowiąca zasadniczą), która przeciągnęła się do popołudnia dnia następnego...

3 (130) 2005

(kb)
 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com