facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-10-13
 

Grupa Oberalp z tytułem lidera Fair Wear Fundation

Podejmowane przez Grupę Oberalp intensywne działania przynoszą rezultaty – marki Salewa, Dynafit i Wild Country* już czwarty rok z rzędu otrzymały tytuł Lidera organizacji Fair Wear Foundation (FWF). Przyznawane według rygorystycznych kryteriów wyróżnienie odzwierciedla wysiłek, jaki firma wkłada w realizację swojego celu - godziwych i bezpiecznych warunków pracy w każdej produkującej dla niej fabryce.

Fot. materiały prasowe Oberalp Polska

 

Jednym z głównych priorytetów Grupy jest zdrowie i dobrobyt wszystkich osób zaangażowanych w powstawanie jej produktów – nie tylko samych pracowników Oberalp, ale także pracowników fabryk. Dla zlokalizowanej w Tyrolu Południowym rodzinnej firmy zawsze najważniejsi byli ludzie. W ostatnich latach Grupa poczyniła ogromne starania w celu poprawy warunków pracy przy produkcji swojej odzieży oraz zapewnienia bezwarunkowego poszanowania praw człowieka i praw pracowniczych w zakontraktowanych fabrykach.

 

FWF to niezależna organizacja non-profit specjalizująca się w weryfikowaniu i działaniach na rzecz poprawy warunków pracy w zakładach tekstylnych na całym świecie. Pomaga ona markom monitorować część produkcji i wprowadzać konieczne zmiany. Obecnie do FWF należy już blisko 140 marek, zarówno z branży modowej, jak i stricte sportowej. Grupa Oberalp została członkiem FWF w 2013 roku i pozostaje jedyną włoską firmą współpracującą z organizacją. Przystępujący do Fundacji producenci zobowiązują się do wdrażania we wszystkich zakładach produkcyjnych zasad jej rygorystycznego Kodeksu – FWF Code of Labour Practices, który uwzględnia m.in. godziwe wynagrodzenia dla pracowników oraz sprzeciw wobec zatrudnianiu dzieci, przymusowej pracy czy nadgodzin. Przestrzeganie wytycznych monitorowane jest za pomocą regularnych kontroli, których wyniki są następnie udostępniane online do wiadomości publicznej. 


Co roku FWF przeprowadza Brand Performance Check – analizę zaangażowania i postępów marek członkowskich dokonywaną według surowych kryteriów. Podczas oceny za rok 2019 Grupa Oberalp uzyskała wynik o 5 punktów wyższy niż w ubiegłym roku otrzymując 84/100 punktów. Jest to efekt intensywnego wysiłku Grupy, wyznawanych przez nią wartości oraz ogromnej troski o ludzi i środowisko.

 

Fot. materiały prasowe Oberalp Polska

 

*Do Fair Wear Foundation należą wyłącznie marki Salewa, Dynafit i Wild Country. Cała produkcja POMOCA odbywa się w jednej fabryce w Szwajcarii, a przejęty przez Grupę Oberalp w 2019 roku Evolv rozważa obecnie członkostwo w FWF.


Źródło: informacja prasowa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-02-03
BIZNES
 

Czy bielizna termoaktywna chroni przed zimnem?

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-02
BIZNES
 

Nowa kolekcja polskich nart MAJESTY 2023

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
BIZNES
 

Prezent dla aktywnego turysty do 200 zł

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com