facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-08-05
 

Grenlandia - zderzenie żywiołów 2009. Newsy z wyprawy.

Jesteśmy w Aappilattoq. Aappilattoq? Cóż to za dziwna nazwa - zapytacie. A ja nie odpowiem, bo to temat jednego z następnych odcinków, gdzie pojedziemy bardziej językowo. W każdym razie jesteśmy w małym Shire...
W każdym razie jesteśmy w małym Shire, gdzie hobbici zamiast owłosionych uszu mają skośne oczy i choć są całkiem dobrotliwi potrafią też być cwani i niebezpieczni - szczególnie dla fok. My, dla uproszczenia nazywamy ich chomikami ;-) Malutki półwysep (jakieś 700 x 400 m) otoczony jest lodowatą wodą z jednej i pionowymi ścianami z drugiej strony. Jedynym środkiem trensportu są tu łodzie, bez nich chomiki byłyby zamknięte w klaustrofobicznej pułapce. Z nimi, szaleją po fiordach czasem tylko wypadając za burtę. Niestety w ubiegłym tygodniu zdarzyło się to płynącemu samotnie Jaaku. Na razie odnaleziono tylko łódź.
Zatrzymaliśmy się w... No właśnie gdzie? Wg „lonely planet” w „service housie”, wg miejscowych Illu-sullivik (nie próbujcie czytać na głos), a wg nas, w lokalnym „domu kultury”. Z gorącym prysznicem - pod którym kąpią się wszyscy ubożsi mieszkańcy wsi, pralką, kuchenką i dwoma sporymi pokojami - które wspaniałomyślnie zarezerowała dla nas komuna. Pierwsza wyprawa w takim luksusie ;-) Niestety tylko na jakiś czas i co kilka dni. W pierwszej fazie wyprawy mamy więc bazę idealną - cieplutką i przestronną. Nie znaczy to wcale, że się lenimy - w ostatnich dniach kończymy zwykle sporo po północy. Ujęcia wspinaczki, niebezpieczne zdjęcia gór lodowych (czasem podwodne), przeprawy na kajakach, a w końcu zdjęcia mniej widowiskowe, ale paradoksalnie najważniejsze dla filmu - sceny codziennego życia na wyspie Pam.

Dalszy ciąg relacji na: http://www.verticalvision.pl/
 fot.: http://www.verticalvision.pl/
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-08
GÓRY
 

Narciarstwo wysokogórskie – rady na dobry początek

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-18
GÓRY
 

Zillertal – nie tylko biel

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-05
GÓRY
 

Via Alpina – 2650 kilometrów samotnie przez Alpy

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-03
GÓRY
 

Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-28
GÓRY
 

Pusty Madres

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com