facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-11-13
 

„Góry wartości” – spotkanie z Leszkiem Cichym

13 listopada 2012 w przestrzeni 1Piętra w Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Góry wartości” – ich gośćmi będą wybitne osobowości świata gór: alpiniści i himalaiści, którzy opowiedzą o tym, że chodzenie po górach nie opiera się jedynie na wysiłku fizycznym, zmaganiu z siłami natury, intensywnym treningu, lecz może także pociągać za sobą wyprawę w głąb siebie i rozwijać duchowo.
Organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę na wartości, których doświadcza człowiek podczas wypraw i górskich wędrówek. 
 
 
Gościem będzie Leszek Cichy, który wraz z Krzysztofem Wielickim dokonał pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest, wytyczył też nowe drogi na McKinley (6194 m), Aconcaguę (6962 m) i Yalung Kang (8505 m). W latach 1995-1999 pełnił funkcję prezesa Polskiego Związku Alpinizmu. 
 
Organizatorem cyklu spotkań jest Centrum Myśli Jana Pawła II, a projekt realizowany jest z Klubem Wysokogórskim w Warszawie, klubem turystyki aktywnej AWF „Spacerniak”, Uniwersyteckim Klubem Alpinistycznym oraz Fundacją wspierania alpinizmu polskiego im. Jerzego Kukuczki. 
 
Magazyn GÓRY jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.
 
wtorek 13.11.2012
1Piętro w Centrum Myśli Jana Pawła II.
18.30–20.00
wstęp wolny
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com