facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-01-03
 

Góry po Robocie w Beskidzie Żywieckim

Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie zaprasza na wypad z cyklu „Góry Po Robocie!” w Beskidzie Żywieckim (11 - 12 stycznia 2012 r.)
Zaimponuj kolegom - wzbudź  podziw w oczach koleżanek z pracy: zapraszamy Cię na energiczny wyjazd w góry po pracy i powrót z gór prosto do pracy!

Tym razem wybierzemy się  w Beskid Żywiecki, wdrapiemy się na grzbiet pasma Policy i przenocujemy w schronisku na Hali Krupowej.  Towarzystwo fachowych przewodników - jak zwykle na naszych wyjazdach - gratis!

Czy w środku tygodnia masz czasem uczucie:

Że dusisz się w wielkim mieście;
Że zapomniała(e)ś jak wygląda las zimą;
Że chętnie szybko znalazł(a)byś się w innym miejscu, daleko od pracy;
Że dużo dał(a)byś, żeby zobaczyć gwiazdy, popatrzeć w ognisko, a w weekend nie ma na to czasu

?

Jeśli odpowiedź na jedno lub więcej pytań brzmi TAK, to mamy coś dla Ciebie!

Zapraszamy Cię na zwariowany wyjazd w góry w środku tygodnia, wieczorem, prosto po pracy, z powrotem prosto do pracy następnego dnia rano!

W programie:

2 w 1: poranek na Sidzińskich Pasionkach oraz na Hali Krupowej;
nocleg w schronisku na Hali Krupowej;
nocny las w górach zimową porą

Plan ramowy:


11 stycznia 2012 r. (środa) wieczorem:

Zbiórka o 19:00 na parkingu przy skansenie w Sidzinie, przy szlaku zielonym.
Przejście szlakiem zielonym przez Kordelkę do schroniska PTTK na Hali Krupowej (ok. 2h);

12 stycznia 2012 r. (czwartek) rano:

Zejście do samochodów i powrót do cywilizacji wg indywidualnych potrzeb.

Uwagi organizacyjne:


Dojazd na miejsce zbiórki i powrót do Krakowa (lub innych miejsc) we własnym zakresie (praktycznie najlepiej samochodem)!
W zgłoszeniu prosimy o podanie, czy osoba dysponuje samochodem, którym może zawieźć i przywieźć uczestników bez samochodu oraz ile miejsc oferuje. Po otrzymaniu odpowiedniej ilości zgłoszeń organizator skontaktuje się z uczestnikami wyjazdu, aby ustalić, kto z kim jedzie. Po ustaleniu tego uczestnicy na własną rękę umawiają się z kierowcą co do godziny i miejsca wyjazdu z Krakowa.
Czas wyjazdu zaplanujcie tak, aby dojechać na miejsce zbiórki na 19:00. UWAGA: Po południu w Krakowie są korki i wyjazd z miasta może trwać dłużej, należy wziąć to pod uwagę!
Możliwy jest dojazd i powrót z innego miejsca niż Kraków. W takim wypadku prosimy o podanie tego w zgłoszeniu.
UWAGA: Organizator nie bierze odpowiedzialności za ew. szkody na pozostawionych samochodach oraz szkody wynikłe ze spóźnienia się do pracy (będziemy się starać nie spóźnić, ale nigdy nic nie wiadomo).
UWAGA 2: Zgłaszając sie wyrażasz zgodę na udostępnienie Twego adresu mejlowego oraz nru telefonu innym uczestnikom - w celu umożliwienia umówienia się z nimi na wyjazd.

Dojazd do Sidziny z Krakowa:

Kraków - Jordanów - Toporzysko - skręt w lewo na Sidzinę - w Sidzinie-Chorążowej skręt w prawo - dojazd do Domu Wczasów Dziecięcych i skansenu w Sidzinie.
I już.

Kilka informacji praktycznych i porad:


Koszty: przejazd+powrót samochodem (paliwo), nocleg w schronisku ok. 25 zł + jedzenie (we własnym zakresie).

Porady dodatkowe:

Konieczna latarka! Będziemy szli nocą.

Ubiór: pogoda w górach bywa zmienna. Należy więc zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) oraz coś od deszczu/śniegu. Na nogi wkładamy turystyczne buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Koniecznie czapka i rękawiczki. Polecamy ubrać się „na cebulę”, czyli tak, aby mieć na sobie kilka warstw odzieży; zawsze wtedy można coś ściągnąć gdy zrobi się cieplej, a potem ubrać gdy się ochłodzi. Jeżeli macie ochraniacze na spodnie to je weźcie - mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie. Mogą przydać się kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe. W schronisku należy mieć zmienne obuwie (klapki lub sandały). Dobrze jest mieć też rzeczy na przebranie po ewentualnym deszczu. Zapasowe, suche skarpetki są przyjemną odmianą po ich nieraz już przemoczonych poprzedniczkach.

Jedzenie. Każdy według potrzeb - kanapki (w górach chce się jeść!). Pamiętajcie o czymś do picia (bezalkoholowym) - najlepsza jest gorąca herbata w termosie i półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę. Kolację i śniadanie w schronisku możemy zjeść razem, weźcie półprodukty, czyli chleb i coś do chleba (ale nie pasztet, prosimy!) w ilościach wystarczających na te dwa posiłki. O tej porze roku dobrze sprawdza się wędlina (zamiast konserw). Na drogę nieodzowne są słodycze typu czekolada, cukierki etc. - dodatkowy zastrzyk energii zawsze może się przydać. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą herbaty lub/i kawy. Dobrze mieć swój kubek. Zupki chińskie dla amatorów dań w proszku jak najbardziej wskazane.

Zabierzcie śpiwór, ew. karimatę. Na pewno przyda się scyzoryk lub inny nóż i łyżka. Nie zapomnijcie też leków, które musicie regularnie zażywać oraz podstawowej apteczki (m.in. środki od bólu głowy)
Nawet najwygodniejsze buty potrafią zdradliwie obetrzeć w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego zapakujcie kilka plastrów z opatrunkiem. Bandaż elastyczny jest również wskazany.
Gitara bądź inne instrumenty grające (no może z wyjątkiem pianina) są zdecydowanie pożądane na wieczór - jeśli tylko możecie - bierzcie!

Jeżeli nie jesteście ubezpieczeni - należy wykupić co najmniej 2-dniowe ubezpieczenie (w każdym biurze podróży).
UWAGA: Jeżeli jesteś członkiem PTTK i masz aktualnie opłaconą składkę to obejmuje Cię ubezpieczenie! Dokładne informacje na stronie: http://oakrakow.pttk.pl/j/index.php?option=com_content&task=view&id=77&Itemid=38
No i na koniec uwaga czysto techniczna: choć często pakujemy się w ostatniej chwili i w pośpiechu dobrze jest zapakować sobie wszystko do reklamówek. Nie ma gorszej rzeczy niż przemoczone wszystkie rzeczy w plecaku!

Kontakt oraz wszelkie pytania:

Marek Cienkiewicz, tel. 606 318 980 lub 691 464 307, marekc@onet.pl
Basia Kościelniak, tel. 601 435 355, basia.koscielniak@gmail.com

Preferowana mejlowa forma zgłoszenia!


Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa - liczba miejsc jest ograniczona!
Serdecznie zapraszamy!


Źródło:
SKPG Kraków
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com