facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-12-09
 

Góry Dla Zabieganych (19 grudnia, Pieniny)

Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie zaprasza na pierwszy wypad z cyklu „Góry Dla Zabieganych!”.
Czy częściej lub rzadziej miewasz myśli:
Że już nie pamiętasz, kiedy byłe(a)ś w górach, a tak bardzo chciał(a)byś znów tam pojechać;
Że czujesz się winny(a), bo nie możesz pojechać na cały weekend;
Że nieważne na jak długo, ważne żeby w góry;
I w ogóle taki zabiegany(a) jesteś, że już na nic nie ma czasu, a już zwłaszcza na góry;

Jeśli odpowiedź na jedno lub więcej pytań brzmi TAK, to mamy coś dla Ciebie!


Zapraszamy Cię na zwariowany wyjazd w góry w jeden dzień weekendu!

W programie:
- przejście rzadko uczęszczanej, bardzo widokowej trasy w Pieninach Czorsztyńskich;
- zima bez ograniczeń;
- wejście na Trzy Korony;
- prezentacja (niekoniecznie konsumpcja) najlepszej lodziarni w Krościenku nad Dunajcem;
- a do tego szczypta merytorycznych informacji typu „co widać, czego nie widać i gdzie jesteśmy”;

Plan ramowy:

19 grudnia 2010 (niedziela):
Zbiórka na Przełęczy Snozka, przy Organach Hasiora, o godz. 08:00.
Przejście trasy: Przeł. Snozka – Wielkie Pole – Przeł. Snozka Zamecka – Majerz – Przeł. Trzy Kopce – Przeł. Szopka – Trzy Korony – Krościenko nad Dunajcem.

Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych.

Uwagi organizacyjne:


Dojazd na miejsce zbiórki i powrót do Krakowa (lub innych miejsc) we własnym zakresie (praktycznie najlepiej samochodem)!
W zgłoszeniu prosimy o podanie, czy osoba dysponuje samochodem, którym może zawieźć i przywieźć uczestników bez samochodu oraz ile miejsc oferuje. Po otrzymaniu odpowiedniej ilości zgłoszeń organizator skontaktuje się z uczestnikami wyjazdu, aby ustalić, kto z kim jedzie. Po ustaleniu tego uczestnicy na własną rękę umawiają się z kierowcą, co do godziny i miejsca wyjazdu z Krakowa lub innych miejscowości.
Możliwy jest dojazd i powrót z innego miejsca niż Kraków. W takim wypadku prosimy o podanie tego w zgłoszeniu, aby można było zarezerwować miejsce na nocleg.

UWAGA: Zorganizujemy się tak, żeby po wysadzeniu grupy przejechać samochodami do Krościenka wrócić jednym/dwoma autami (sami kierowcy) na Przeł. Snozka – szczegóły do omówienia.

UWAGA 2: Organizator nie bierze odpowiedzialności za ew. szkody na pozostawionych samochodach oraz szkody wynikłe ze spóźnienia się do pracy (będziemy się starać nie spóźnić, ale nigdy nic nie wiadomo).

UWAGA 3: Zgłaszając się, wyrażasz zgodę na udostępnienie Twego adresu mejlowego oraz nru telefonu innym uczestnikom – w celu umożliwienia umówienia się z nimi na wyjazd.

Kilka informacji praktycznych i porad:

Koszty: przejazd+powrót samochodem, jedzenie (we własnym zakresie). Towarzystwo fachowych przewodników – GRATIS :)
Dojazd: do miejsca zaznaczonego na rysunku
Porady dodatkowe:
Konieczna latarka! Będziemy szli wieczorem.
Ubiór: pogoda w górach bywa zmienna – jest zima! Należy więc zaopatrzyć się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) oraz coś od deszczu/śniegu. Na nogi wkładamy turystyczne buty, sprawdzone i wcześniej zaimpregnowane. Koniecznie czapka i rękawiczki. Polecamy ubrać się "na cebulę", czyli tak, aby mieć na sobie kilka warstw odzieży; zawsze wtedy można coś ściągnąć, gdy zrobi się cieplej, a potem ubrać, gdy się ochłodzi. Jeżeli macie ochraniacze na spodnie to je weźcie - mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie i śniegu. Bardzo przydadzą się kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe. Dobrze jest mieć też rzeczy na przebranie po ewentualnym opadzie – i pozostawić je w samochodzie. Zapasowe, suche skarpetki są przyjemną odmianą po ich nieraz już przemoczonych poprzedniczkach.
Jedzenie: Każdy według potrzeb – kanapki (w górach chce się jeść!). Pamiętajcie o czymś do picia (bezalkoholowym) - najlepsza jest gorąca herbata w termosie i półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę. Na kolację i śniadanie weźcie półprodukty. O tej porze roku dobrze sprawdza się wędlina (zamiast konserw). Na drogę nieodzowne są słodycze typu czekolada, cukierki etc. - dodatkowy zastrzyk energii zawsze może się przydać. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą herbaty lub/i kawy.
Może przydać się scyzoryk lub inny nóż i łyżka. Nie zapomnijcie też leków, które musicie regularnie zażywać oraz podstawowej apteczki (m.in. środki od bólu głowy)
Nawet najwygodniejsze buty potrafią zdradliwie obetrzeć w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego zapakujcie kilka plastrów z opatrunkiem. Bandaż elastyczny jest również wskazany.
Jeżeli nie jesteście ubezpieczeni - należy wykupić co najmniej 1-dniowe ubezpieczenie (w każdym biurze podróży).
UWAGA: Jeżeli jesteś członkiem PTTK i masz aktualnie opłaconą składkę, to obejmuje Cię ubezpieczenie! Dokładne informacje na stronie: http://oakrakow.pttk.pl/j/index.php?option=com_content&task=view&id=77&Itemid=38.

No i na koniec uwaga czysto techniczna: choć często pakujemy się w ostatniej chwili i w pośpiechu dobrze jest zapakować sobie wszystko do reklamówek. Nie ma gorszej rzeczy niż przemoczone wszystkie rzeczy w plecaku!

Kontakt oraz wszelkie pytania:
Marek Cienkiewicz, tel. lub 691 464 307, marekc@onet.pl.

Preferowana mejlowa forma zgłoszenia!

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa – liczba miejsc jest ograniczona!

Serdecznie zapraszamy!
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com