facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

GÓRY Bio

2015-03-25   GÓRY
 

50 urodziny Stefana Glowacza

Stefan Glowacz to wspinacz wybitny i niezwykle wszechstronny. W latach 80. i 90. odnosił sukcesy w zawodach wspinaczki sportowej. Jest autorem trudnych przejść skalnych – droga Nowe szaty cesarza uznawana jest za jedną z najtrudniejszych w Alpach. Ostatnie lata to eksploracyjne wyprawy w trudno dostępne rejony. Od 12 lat współpracuje z firmą Marmot.

 
 
 
2015-03-19   GÓRY
 

Od bulderów po wymagające trady

Zaczynał jako zapalony bulderowiec. Na koncie ma przejścia wielu ekstremalnych linii na czele z legendarnym Dreamtime. Ale to mu nie wystarczało. Postanowił spróbować czegoś więcej. Zobaczcie jak miłośnik małych form Fabian Buhl poradził sobie na tradach i wielowyciągówkach.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2013-11-13   GÓRY
 

Mark Synnott na Krakowskim Festiwalu Górskim

W dniach od 6 do 8 grudnia po raz drugi będziemy gościć w naszym kraju znakomitego amerykańskiego wspinacza, specjalistę od wspinaczek Big Wall - Marka Synnotta. Amerykanin wystąpi z prelekcją na 11. Krakowskim Festiwalu Górskim.

 
 
 
2013-10-06   GÓRY
 

Geronimo – Marcin Yeti Tomaszewski

"Geronimo" to film dokumentalny o Marcinie Tomaszewskim. Zrealizowany został przez Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Reż. Leszek Dawid.

 
 
 
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com