facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

GÓRY Tatry

2014-03-18   GÓRY
 

Slovensko - nowe drogi w Tatrach

Wydawać by się mogło, że tegoroczna zima – dodatnie temperatury, znikoma ilość śniegu – będą przeszkadzać taternikom w działalności wspinaczkowej. Przeszkadzać – może i owszem. Ale nie znaczy to, żeby ją uniemożliwiły! Mimo utrzymywania się tych odbiegających od normy warunków, kilku zespołom słowackim udało się wytyczyć nowe drogi.

 
 
 
2014-03-17   GÓRY
 

Zjazd Zachodem Grońskiego

Zachód Grońskiego to jeden z najtrudniejszych zjazdów w polskich Tatrach Wysokich. Do grona jego pogromców dołączył Słowak Rastislav Peťo, który nakręcił film z tego zjazdu.

 
 
 
2014-03-04   GÓRY
 

Superściek powtórzony

21 lutego Sławomir Cyndecki, Jacek Jania i Jan Muskat przeszli Superściek na Kazalnicy Mięguszowieckiej w czasie 15,5 godziny.

 
 
 
2014-03-03   GÓRY
 

Czesi na Królewskim Okapie

Dušan „Stoupa“ Janák i Honza „Stračena“ Straka powtórzyli najtrudniejszą technicznie drogę Tatr Wysokich, czyli Královsky Převis M12 na Durnym Szczycie. Jest to drugie przejście zimowo-klasyczne tej drogi.

 
 
 
2014-01-26   GÓRY
 

Zima w Tatrach Słowackich w pełni!

Wydawałoby się, że tegoroczna zima ciągle jeszcze nie może się na dobre zacząć. Jednak nie dla taterników – i słowackich, i polskich, i nawet węgierskich. Mimo minimalnej ilości śniegu i mimo niezbyt sprzyjających warunków, udało się im dokonać w Tatrach kilku przejść, o których warto wspomnieć. Oprócz nowej drogi na Rysach i przejścia mikstowego na Galerii Osterwy [o których to wspinaczkach donosiliśmy chwilkę temu – tutaj. Doszło także do kolejnych wartych odnotowania przejść.

 
 
 
2014-01-23   GÓRY
 

Hokus Pokus w Tatrach

Mimo niesprzyjających warunków w Tatrach (zimy, która ciągle jeszcze nie może się nawet w naszych najwyższych górach zacząć), słowackiemu zespołowi Miro Sim - Ivan Staroň udało się wytyczyć nową drogę na pn.-wsch. ścianie Małego Soliska – szczytu leżącego w grani rozdzielającej doliny Młynicką i Furkotną.

 
 
 
2014-01-08   GÓRY
 

Słowackie nowości z zimowych Tatr

W słowackiej części Tatr zimowy sezon wspinaczkowy rozpoczął się, mimo niesprzyjających warunków (minimalnej ilości śniegu), z końcem grudnia i od razu dosyć wydajnie.

 
 
 
 
...
9
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com