facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

GÓRY Tatry

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2014-08-27   GÓRY
 

Tatranská klasika: Kieżmarski

Mimo że lato powoli się kończy, postanowiliśmy zaproponować ścianę wybitną, wysoką i piękną: południową Kieżmarskiego Szczytu. Ma ona aż 550 m wysokości (co, jak na warunki tatrzańskie, oznacza sporo), jest przecięta  trzema wielkimi filarami i lita. To ściana, na której można odczuć radość ze wspinania. w której panujące warunki letnie pozwalają pokonującemu ją cieszyć się wspinaniem. Jest to jedna z najciekawszych „letnich ścian” tatrzańskich.

 
 
 
2014-08-18   GÓRY
 

Lepiej późno niż wcale - nowa droga w Tatrach

Jeszcze w czerwcu „mapa wspinaczkowa” Doliny Kieżmarskiej uległa zmianie – pojawiła się nowa droga przecinająca dolne spiętrzenie i „właściwą ścianę” Czarnego Szczytu. Ma ona wielkie szanse stać się jednym a najpopularniejszych celów w dolinie.

 
 
 
2014-08-15   GÓRY
 

Tatranská klasika: Wołowa Turnia

Cykl o nazwie Tatranská klasika to szereg artykułów prezentujących ładne i interesujące pod kątem wspinaczkowym cele na najciekawszych ścianach Tatr. Jako pierwsze zaprezentowane zostały Szarpane Turnie i dwie drogi na ich płytowym urwisku. Tym razem pozostaniemy w szeroko rozumianym rejonie Doliny Mięguszowieckiej. Przeniesiemy się jednak z odnogi tej doliny do części głównej. Tam, w grani głównej, wznosi się Wołowa Turnia (2355 m n.p.m.). 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
2014-04-28   GÓRY
 

Mocny tatrzański zjazd

29 marca 2014 roku Miro i Rast'o Peto zjechali ze Skrajnej Bednarzowej Ławki drogą WC XIV/128. Sam Miro mówi, że to jego najtrudniejszy zjazd (S4+, E3), a doświadczenia nie można mu odmówić. Łącznie 800 metrów deniwelacji (sama ściana ma 600m).

 
 
 
2014-04-14   GÓRY
 

Lewy Zachód Abgarowicza narciarsko

5 kwietnia br. Magdalena Derezińska-Osiecka (DYNAFIT Tatra Running Team), Jakub Ciskowski (KW Orka Sopot) i Filip Kaczkowski (KW Orka Sopot) dokonali zjazdu Lewym Zachodem Abgarowicza, czyli zachodem na północnych zboczach Cubryny nad Morskim Okiem.

 
 
 
 
...
9
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com