facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-10-23
 

GÓRY (numer 257): Kadyks - znad morza w głąb gór

Kadyks jest najbardziej na południe wysuniętą prowincją Andaluzji. Tamtejszy krajobraz tworzy połączenie górskich pastwisk i urwistych zboczy, w wielu przypadkach zupełnie nieznanych. Ponieważ południowe krańce Andaluzji nie są zbyt często odwiedzane nawet przez miejscowych wspinaczy, w wielu rejonach można cieszyć się ciszą i spokojem. Mieszanka morza i gór czyni je jeszcze ciekawszymi – wspinaczkowo i turystycznie.

fot. David Munilla

 

W Kadyksie możemy się wspinać w piaskowcu i wapieniu – im bardziej na południe, tym mocniej dominuje piaskowiec. Jeśli odpowiada nam ten drugi rodzaj skały, musimy koniecznie odwiedzić rejony El Bujeo i San Bartolo. Kolejnym świetnym miejscem na wspinanie w piaskowcu jest Tarifa, znana skądinąd jako europejska stolica wind- i kitesurfingu. David Munilla – autor przewodnika po skałach Kadysu oraz artykułu, który znajdziecie w aktualnym numerze GÓR – zachęca, aby odwiedzić również inne godne uwagi rejony: Montejaque, Benaocaz, Grazalema, La Cañada (Olvera) i La Muela (Algodonales). Dzięki temu przekonamy się, że wspinanie w Kadyksie jest bardzo różnorodne, a tamtejsze skały oferują bogaty wybór trudności, form oraz lokalizacji – od plażowych klimatów po górskie odludzia.

 

fot. David Munilla

 

Jeśli zaintrygował was wspinaczkowy potencjał południa Hiszpanii, miejsca idealnego na wyjazd w nadchodzących miesiącach, to zachęcamy do sięgnięcia po GÓRY 257 – nadal w sprzedaży.

 

***

Magazyn GÓRY dostępny jest każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-19
Tylko w GÓRACH
 

Komin Lechfora - prezentują Ryszard Pawłowski i Adam Zyzak

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-17
Tylko w GÓRACH
 

7 rzeczy, które musicie wiedzieć o Orlej Perci

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-13
Tylko w GÓRACH
 

Drogi kursowe

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-13
Tylko w GÓRACH
 

Andrzej Wilczkowski: przyjaźń jest ważniejsza niż sukcesy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-04-08
Tylko w GÓRACH
 

Test kurtki Fjällräven Expedition Lätt Hoodie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com