facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-10-23
 

GÓRY (numer 257): Kadyks - znad morza w głąb gór

Kadyks jest najbardziej na południe wysuniętą prowincją Andaluzji. Tamtejszy krajobraz tworzy połączenie górskich pastwisk i urwistych zboczy, w wielu przypadkach zupełnie nieznanych. Ponieważ południowe krańce Andaluzji nie są zbyt często odwiedzane nawet przez miejscowych wspinaczy, w wielu rejonach można cieszyć się ciszą i spokojem. Mieszanka morza i gór czyni je jeszcze ciekawszymi – wspinaczkowo i turystycznie.

fot. David Munilla

 

W Kadyksie możemy się wspinać w piaskowcu i wapieniu – im bardziej na południe, tym mocniej dominuje piaskowiec. Jeśli odpowiada nam ten drugi rodzaj skały, musimy koniecznie odwiedzić rejony El Bujeo i San Bartolo. Kolejnym świetnym miejscem na wspinanie w piaskowcu jest Tarifa, znana skądinąd jako europejska stolica wind- i kitesurfingu. David Munilla – autor przewodnika po skałach Kadysu oraz artykułu, który znajdziecie w aktualnym numerze GÓR – zachęca, aby odwiedzić również inne godne uwagi rejony: Montejaque, Benaocaz, Grazalema, La Cañada (Olvera) i La Muela (Algodonales). Dzięki temu przekonamy się, że wspinanie w Kadyksie jest bardzo różnorodne, a tamtejsze skały oferują bogaty wybór trudności, form oraz lokalizacji – od plażowych klimatów po górskie odludzia.

 

fot. David Munilla

 

Jeśli zaintrygował was wspinaczkowy potencjał południa Hiszpanii, miejsca idealnego na wyjazd w nadchodzących miesiącach, to zachęcamy do sięgnięcia po GÓRY 257 – nadal w sprzedaży.

 

***

Magazyn GÓRY dostępny jest każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.

 

 

Goryonline
 
2019-01-17
Tylko w GÓRACH
 

W najnowszych GÓRACH (265): "Dżabal Tubkal - wysoko nad Afryką"

Komentarze
0
 
Mateusz Mazur
 
2019-01-15
Tylko w GÓRACH
 

Skitouring - jak zacząć? Podpowiada Wojciech Szatkowski

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-01-14
Tylko w GÓRACH
 

Haczenie na Cubrynie – siądzie tylko cienizna

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-01-14
Tylko w GÓRACH
 

W najnowszych GÓRACH (265): "Wspinanie w Omanie"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-01-10
Tylko w GÓRACH
 

W najnowszych GÓRACH (265): "10 tras skiturowych w polskich górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com