facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-11-08
 

Górskie Spotkania w Krakowie i Warszawie

Mayfly, seria wydawnicza 360 stopni – Człowiek na krawędzi, Tatrzański Park Narodowy zaprasza na Górskie Spotkania, które odbędą się 11, 12 i 13 listopada.
Już w najbliższą niedzielę 11 listopada o godzinie 19 w warszawskim Klubie Południk Zero (ul. Wilcza 25) będzie można obejrzeć film „Zew Ciszy”, a po nim spotkać się z Wojciechem Szatkowskim z Muzeum Tatrzańskiego - przewodnikiem tatrzańskim, znawcą historii Tatr i Podtatrza, autorem wielu książek i publikacji. Jego prezentacja zatytułowana „Taniec taterników ze śmiercią” poświęcona będzie Mariuszowi Zaruskiemu, Stanisławowi Motyce, Wiesławowi Stanisławskiemu i Wincentemu Birkenmajerowi - najlepszym z najlepszych taterników tamtej epoki działającym w latach 1910 – 1939. Prześledzimy ich największe sukcesy górskie. Pojawią się też trudne pytania. Jaką cenę ponieśli w pogoni za swoją wielką, górską pasją?

Wojciech Szatkowski
Prześledzimy ich największe sukcesy górskie. Pojawią się też trudne pytania. Jaką cenę ponieśli w pogoni za swoją wielką, górską pasją?

Z kolei 13 listopada o godzinie 19 w klubie Południk Zero rozpocznie się projekcja filmu „Po omacku” o eksploracji najgłębszej jaskini świata – Jaskini Krubera. Po filmie zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Recielskim i Rafałem Kardasiem, alpinistami jaskiniowymi i wspinaczami, członkami Speleoklubu Warszawskiego. Spotkanie zatytułowane „Z Tatr w jaskinie świata” będzie to syntetyczna opowieść o odkrywaniu i eksploracji największych (najgłębszych i najdłuższych) jaskiń świata i o polskich akcentach w tych pracach. Także o jaskiniach tatrzańskich będących kolebką wszystkich polskich grotołazów.

 
Rafał Kardaś

Natomiast w Krakowie już w poniedziałek 12 listopada o godzinie 19 w Klubie u Louisa w Krakowie (Rynek Główny 13) odbędzie się pokaz filmu „Życie za Everest”, który powstał na podstawie głośnej książki „Wszystko za Everest” Johna Krakauera. Zarówno książka jak i film opowiadają o wyjątkowo tragicznym sezonie pod Everestem. Dlaczego najwyższą górę świata atakują przypadkowe, nieprzygotowane osoby, i czy gruby portfel wystarczy, by pokonać górskiego olbrzyma? Po filmie spotkanie z Romanem Mazikiem – chirurgiem, himalaistą, lekarzem wyprawowym, ratownikiem TOPR zatytułowane „Himalaizm. Organizm w strefie śmierci”.

Wydarzenia odbywają się w ramach Rozbiegu przed 2 Sports Film Festiwal 360?. W listopadzie projekcje odbywają się także w Warszawie i we Wrocławiu. Organizatorem wydarzenia jest Mayfly i seria wydawnicza 360 stopni - Człowiek na krawędzi. Tatrzański Park Narodowy jest partnerem festiwalu.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com