facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-03-21
 

Górskie klimaty w Toruniu po raz trzeci

W dniach 1-2 kwietnia w Domu Muz przy ulicy Podmurnej odbędzie się III edycja Festiwalu Filmów Górskich „Bezdroża”.
W programie pokazy filmów, spotkania z podróżnikami, wystawa fotograficzna oraz koncert toruńskiego zespołu "VOICES OF THE COSMOS".

Festiwal „Bezdroża” na stałe zagościł w kalendarzu toruńskich wydarzeń kulturalnych. Organizatorzy, Akademicki Klub Górski „Bezdroża” i Dom Muz, udowadniają, że góry mogą być tam, gdzie są ich pasjonaci. W programie dwudniowej imprezy znajdą się filmy o tematyce górskiej, m.in. promujące sport wyczynowy (wspinaczkę, speleologię), przyrodnicze i antropologiczne. Dzięki uprzejmości Fundacji Ducha specjalny blok filmowy poświęcony będzie wspinaczce górskiej osób niepełnosprawnych.

W ramach festiwalu odbędą się także spotkania ze znakomitymi gośćmi. Udział w Festiwalu weźmie m. in. Marcin Tomaszewski, himalaista i twórca filmów górskich, miłośnik slack i high line, a także Michał Jagiełło, alpinista, wieloletni naczelnik TOPR-u i pisarz, tworzący głównie dzieła o tematyce górskiej.

Dopełnieniem festiwalowych atrakcji będzie wystawa „Górski spacer w dolinie zadumy” Grzegorza Żółtaka, na której zaprezentowane zostaną fotografie wykonane na klasycznych negatywach.

Impreza zakończy się koncertem grupy "VOICES OF THE COSMOS".


Więcej szczegółów na www.festiwalbezdroza.umk.pl.


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2019-11-07
HYDEPARK
 

Monika Witkowska - „Manaslu. Góra Ducha, Góra Kobiet”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
2019-10-21
HYDEPARK
 

Anna Musiałówna – „Próba przeczekania wiatru”

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com