facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-08-25
 

Górska wycieczka w stylu retro w ramach Spotkań z Filmem Górskim

W XIX wieku Tytus Chałubiński organizował wieloosobowe wycieczki w Tatry. Te wyprawy przeszły, do historii jako „wycieczki a ‘la Chałubiński”.
Klimat tamtych wypraw, prowadzonych często w wysokogórskim terenie, był niepowtarzalny. Barwny korowód złożony z zakopiańskich gości i przewodników góralskich wychodził na kilka dni w Tatry. Spano na przełęczach, ogrzewając się przy ogromnych watrach, pijąc trunki i podziwiając tańce zbójnickie. W tle przygrywali na złóbcokach muzykanci z Janem Krzeptowskim Sabałą na czele, a ten snuł swoje opowieści zaklinając nimi swych słuchaczy.

Po ponad 130 latach od pamiętnych wypraw, Spotkania z Filmem Górskim, w ramach swojego corocznego programu, aranżują wycieczkę w stylu retro, pod przewodnictwem znakomitych góralskich przewodników: Józefa Pitonia i Andrzeja Stanka.Oprawą muzyczną zajmą się znakomici muzycy: Paweł Gąsienica, Piotrek Nowak i Sławek Zięba, a Marek Wrona, aktor Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza z Zakopanego, będzie czytał fragmenty „Na przełęczy” Stanisława Witkiewicza. 

Na trasie z Kuźnic na Halę Kondratową, zapraszamy serdecznie wszystkich (w strojach retro i nie tylko), którym bliskie są „dawne czasy”. Wyjście, ok. 10.00 z Kuźnic obok „Jurta Baru” w niedzielę 12 września.

Więcej informacji: www.spotkania.zakopane.pl.

Więcej informacji: www.spotkaniazfilmemgorskim.pl.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com