facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-05-10
 

Gorillaz Sound System wystąpi na Sony VAIO Joy Ride Fest

W ciągu dnia zmagania zawodników w dziewięciu widowiskowych dyscyplinach rowerowych. W nocy muzyczna uczta serwowana przez takie zespoły jak Gorillaz Sound System, Calix & Teebee czy O.S.T.R. a to wszystko już za dwa tygodnie w Kluszkowcach!

Małopolska miejscowość Kluszkowce od 24-26 maja zamieni się nie do poznania za sprawą drugiej edycji festiwalu Sony VAIO Joy Ride Fest. Góra Wdżar, znana z nieziemskich widoków na zalew Czorsztyński, zaoferuje widzom między innymi podziwianie kilkumetrowych podniebnych salt na dwóch kółkach czy szaleńczych zjazdów trasą downhill. Kiedy emocje opadną, a słońce schowa się za horyzontem na scenie Sizeer Music On Tour usytuowanej na środku góry Wdżar pojawi się 11 artystów !

ROWERY

W ramach części dziennej przez trzy dni na specjalnie wybudowanych torach zawodnicy i zawodniczki pokażą co można zrobić z dwoma kółkami. Po raz pierwszy na festiwalu pojawi się długodystansowy maraton z serii Kellys Cyklokarpaty oraz jedna z najtrudniejszych konkurencji rowerowych czyli Cross Country rozgrywana w ramach AZS MTB CUP. Dużej metamorfozie zostanie podana konkurencja NS Bikes Slopestyle, która w tym roku wchodzi w skład największego na świecie rowerowego cyklu The Freeride Mountain Bike World Tour. Oznacza to, że możemy spodziewać się wysokich skoczni i latającej czołówki świata – swoją obecność potwierdził już lider klasyfikacji generalnej Sam Pilgrim. Podobnie jak w tamtym roku zawodnicy będą również walczyć w takich konkurencjach jak:

- Grawitacyjny przejazd podczas NS Bikes Pump Track, w którym riderzy wykorzystają siłę grawitacji żeby uzyskać najlepszy czas na wyboistej pętli.

- Emocjonujący wyścig New Era Dual Slalom gdzie na równoległych torach będzie się ścigać dwóch zawodników.

- Szybki zjazd Diamondback Downhill, w którym zawodnicy będą pokonywać strome zbocza góry Wdżar pełne kamieni, skoczni i ostrych zakrętów.

- Techniczny Koxx Trial, gdzie riderzy na małych lekkich rowerach pokażą że na dwóch kołach można pokonać każdą przeszkodę.

- Kondycyjny zjazd EMTB Enduro zawierającym kilka odcinków specjalnych zjazdowych, do których zawodnicy będą musieli dojechać, a następnie pokonać je w najszybszym czasie.

- Dziecięcy Kids Bike Challange, gdzie na krótkiej i prostej pętli najmłodsi będą próbować swoich sił w rowerowych zmaganiach.

TARGI SPORTOWE

Nowością na Sony VAIO Joy Ride Fest 2013 będą targi sportowe. W specjalnie przygotowanym festiwalowym miasteczku zgromadzą się stoiska najlepszych firm z branży sportowej i nie tylko! Będą testy sprzętów, prezentacje najnowszych kolekcji, mini sklepiki i wiele więcej.

MUZYKA

Nocą zawodnicy - zwycięzcy i przegrani, wraz z liczną widownią zbiorą się pod sceną, gdzie emocje są niemniejsze niż na trasach. Od wczesnych godzin wieczornych do późnej nocy będą odbywać się występy najważniejszych artystów festiwalu, zarówno gwiazd z Polski, jak i z zagranicy.

Festiwalowa scena Sizeer Music on Tour rozbrzmi różnymi stylami muzycznymi – od klasycznego hip-hopu, przez reggae i rock po nowoczesne brzmienia elektroniczne. Najnowszy projekt legendy polskiego hip-hop’u O.S.T.R’a - HAOS, słynny post-punkowy zespół Cool Kids of Death, legendarny Gorillaz Sound System, drum’n’bassowy Calyx & Teebee w towarzystwie SP:MC oraz reprezentanci sceny reggae - Junior Stress i Ras Luta – to tylko część potwierdzonych artystów. Na scenie miejsce znajdą nie tylko weterani, ale też młodsi wykonawcy – podhalańscy artyści hip-hopowi Par Excellence i B.A.K.U, oraz duet didżejski z Krakowa – WildStylerZ.

Występ głównej gwiazdyfestiwalu Gorillaz Sound System Dj Set to wyjątkowa mikstura. Splot utworów zespołu i dźwięków, których wypadkowa stworzyła jego charakterystyczne brzmienie. Dub, heavy bass i hip-hop w zestawieniu z największymi hitami Gorillaz stanowią połączenie, które elektryzują każdą publikę.

Z pewnością możemy spodziewać się, że ostatni weekend maja w Kluszkowcach będzie bardzo gorący. Mimo gwiazdorskiej obsady druga edycja imprezy zachowuje swój darmowy charakter – wstęp na teren festiwalu jest bezpłatny. Podczas Sony VAIO Joy Ride Fest kibicować i przeżywać koncerty można całkowicie za darmo.


 

INFORMACJE I ZAPISY:

Na stronie www.joyridefest.com oraz stronie wydarzenia fb (https://www.facebook.com/events/154771734679611/?fref=ts)

 

IMPREZĘ WSPIERAJĄ:

Sponsor tytularny: Sony VAIO

Sponsorzy główni: Sizeer, JoyRide

Sponsorzy: Ns Bikes, Diamondback, Maxxis, NewEra, Evenemento, Info-narty.pl, Karcher

Współorganizatorzy: Broken Music, Concept Music Art, CzorsztynSki, DirtItMore, Cyklokarpaty, Emtb.pl, Polish4XOpen, AZS Mtb Cup, Koxx Fighters

Patroni Medialni: Onet, Extreme Sport Channel, Multikino, Bikeboard, Tygodnik Podhalański, Eska TV, Aktivist, Vice, Si Magazyn, Radio Eska, Orange, Dh-Zone, Szok.it, MTB.pl, Student News, Podhale 24, Malopolska Online, Freestyle.pl, Aktywni.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com