facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-25
 

GórFanka w Karakorum

Sylwetki autorki książki nie trzeba chyba bliżej przedstawiać. Podobnie jak i samej serii "GórFanka", w której do tej pory ukazały się już dwa tomy, traktujące o początkach wspinania i Tatrach oraz działalności Anny Czerwińskiej w Himalajach.
Trzecia część dotyczy tym razem wspinaczek w pakistańskim Karakorum. Opisuje bodaj najbardziej ambitne przedsięwzięcia alpinistki w trudnych czasach. Podczas tych wypraw dokonywano pierwszych kobiecych wejść na poszczególne szczyty, wtedy też rozgrywały się dramaty, jak choćby feralny rok 1986 i wypadki na K2.

W tomie opisane zostały wyprawy na pakistańskie kolosy z lat osiemdziesiątych, wspinaczki z Krystyną Palmowską i Wandą Rutkiewicz, okraszone sporą ilością anegdot i specyficznego poczucia humoru Anny Czerwińskiej. Warto do nich zajrzeć choćby po to, by zyskać odmienną perspektywę na znane wydarzenia.

W planach są jeszcze dwie książki w serii. Kolejna ma ukazywać nowsze wyprawy alpinistki w góry Pakistanu, a piąta z kolei będzie nosić enigmatyczny tytuł „Na himalajskiej ścieżce”.

GórFanka. W Karakorum 1979-1986
Anna Czerwińska
Wydawnictwo Annapurna 2010

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com