facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Golden Ticket 8c+ dla Margo Hayes!

Po niedawnych sukcesach w hiszpańskiej Olianie, gdzie szybko padły m.in Mind Control 8c, Fish Eye 8c oraz Joe Blau 8c+, Margo Hayes powróciła na jakiś czas do swojej ojczyzny. W Red River Gorge, jednym z najsłynniejszych rejonów wspinaczkowych w USA, Amerykance udało się poprowadzić klasyk rejonu w stopniu 8c+ (5.14c) - Golden Ticket. To dopiero drugie kobiece przejście linii Kenny'ego Barkera. Autorką pierwszego była przed dwoma laty rodaczka Margo, Michaela Kiersch. 

Margo Hayes w trakcie pokonywania górnego cruxa Golden Ticket 8c+ (5.14c). Fot. Jan Novak

 

Droga forsuje imponujące przewieszenie sektora Chocolate Factory i wymaga świetnej siły kontaktowej i zdolności wykonywania dynamicznych przechwytów w ciągu, w dodatku po nienajlepszych krawądkach. Dwa wyraźne cruxy stanowią deadpointowy strzał, który był przez wiele wyjazdów swoistym nemezis dla przywołanej na wstępie Michaeli Kiersch (zobaczcie film niżej) oraz siegnięcie po krzyżu do odciągowej półki (na zdjęciu powyżej Margo haczy na niej piętę po "przewinięciu się" przezeń). 

 

Golden Ticket został obity przez Kenny'ego Barkera, pierwsze przejście zaś należy do Adama Taylora, który po wpięciu się w łańcuch w 2009r. zasugerował 9a (5.14d). Wycena uległa skorygowaniu do 8c+ (5.14c) po wizycie Adama Ondry, który pokonał linię w stylu OS. 

 

Warto nadmienić, że "Złoty Bilet" w swojej kolekcji ma dwójka Koroniarzy - Piotrek Schab i Kamil Ferenc, którzy z linią rozprawili się podczas ubiegłorocznego tripa do USA. Co ciekawe, pierwszy crux obydwoje pokonali statycznie... A jak wygląda patent dynamiczny możecie zobaczyć na video z pierwszego przejścia kobiecego. Polecamy obejrzeć świetny montaż ukazujący przygodę z drogą rzeczonej już wcześniej Michaeli Kiresch:

 

 

Dla Margo Hayes Golden Ticket to kolejna 8c+ na koncie. Co godne podkreślenia, 20-letnia Amerykanka niemal zawsze za swoje cele obiera ultraklasyki w swoim stopniu trudności - czego dowód dała pokonując legendarną La Ramblę 9a+ w lutym ubiegłego roku oraz kilka miesięcy później Biographie 9a+. 

 

Źródło: profil Margo Hayes na Instagramie/własne

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com