facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-04-12
 

Gmina Zabierzów - Jurajski Raj - wyd. Compass

Wydawnicwto Compass przedstawia nowy przewodnik turystyczny po gminie Zabierzów. Największym atutem, stanowiącym o dużej atrakcyjności turystyczno-rekreacyjnej tej gminy jest unikatowy i niezwykle malowniczy jurajski krajobraz.
W szczególnej krainie jaką jest Małopolska, jednym z najbardziej atrakcyjnych i wyróżniających się miejsc, jest gmina Zabierzów. Gmina słynie z bogatej historii, malowniczych jurajskich krajobrazów, które idealnie współgrają z nowoczesną infrastrukturą techniczną. Miejsce jest atrakcyjne i przyjazne zarówno dla mieszkańców, turystów, jak i inwestorów ze względu na istniejące warunki, wysoki standard życia oraz dobry klimat dla inwestycji.
    
Największym atutem, stanowiącym o dużej atrakcyjności turystyczno-rekreacyjnej gminy Zabierzów, jest unikatowy i niezwykle malowniczy jurajski krajobraz. Zróżnicowane formy krajobrazowe oraz wysoka jakość naturalnego, nieskażonego środowiska przyrodniczego, znajdującego się w bliskim sąsiedztwie wielkiego miasta, tworzą tu doskonałe warunki do wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Znajdziemy tu duże kompleksy leśne, niezliczoną ilość urokliwych skał i ostańców wapiennych o fantazyjnych, wręcz baśniowych kształtach, jaskiń, wąwozów, źródeł krystalicznej wody oraz licznych zabytków. Dolinki Podkrakowskie ze swoimi charakterystycznymi skałkami to zakątek gminy, który wzbudza powszechny zachwyt. To miejsce przyciągające nie tylko spacerowiczów, ale i entuzjastów wspinaczek skałkowych, których w lecie tu co nie miara. To także, a może i przede wszystkim –   fantastyczne miejsce do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.
 

Dopełnieniem wachlarza atrakcji krajobrazowo-przyrodniczych są zabytki. Pałac Radziwiłłów w Balicach, pałac w Niegoszowicach, dwory: Aleksandrowice, Bolechowice, Karniowice, Więckowice, gotyckie kościoły w Rudawie i Bolechowicach czy lamus w Pisarach – olśniewają nie tylko swym architektonicznym pięknem, ale również skrywają w sobie wiele fascynujących historii.
Mając na celu wzbogacenie oferty turystycznej poprzez rozbudowę infrastruktury pozwalającej na lepsze wykorzystanie atrakcji przyrodniczych i kulturowych, w ostatnim czasie gmina zrealizowała przy wsparciu środków unijnych projekt – Jurajski Raj.
W efekcie powstały strefy wypoczynkowo-biwakowe (połączone szlakami turystycznymi) pełniące jednocześnie funkcje edukacyjno-zabawowe dla dzieci oraz sportowo-rekreacyjne – dostosowane do naturalnych warunków miejsca, w których zostały zlokalizowane.

    
 
Przewodnik został podzielony na dwie części. Pierwsza – zawiera opis ogólny regionu i prezentuje poszczególne miejscowości, z podkreśleniem znajdujących się w nich atrakcji turystycznych. Druga część – prezentuje szczegółowy opis wycieczek po istniejących na terenie gminy szlakach turystycznych: pieszych, rowerowych, spacerowych, konnych. Całość uzupełniają dokładne mapy, ilustrujące przebieg szlaków wraz z lokalizacją atrakcji turystycznych.
 
Zapraszamy zatem w niezwykłą podróż!

Źródło: Compass
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com