facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-07-03
 

Główny Szlak Beskidzki

Prawie 500 km, niemal wszystkie grupy górskie polskich Beskidów, panoramy z najwyższych szczytów, parki narodowe, rezerwaty, drewniane kościoły i cerkwie, przyjazna atmosfera schronisk, a w lecie baz namiotowych - to wszystko tylko na Głównym Szlaku Beskidzkim.
Zmierzenie się ze zmęczeniem, błotem, słońcem, a może nawet śniegiem i wichurami. Przejście od kropki do kropki zapewni przeżycia i wspomnienia na długi czas.

Zgodnie z przeprowadzonymi przez wydawnictwo Compass pomiarami, trasa ma około 495 km długości. Zazwyczaj informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim mówią o 519 km, jednak do dnia dzisiejszego nastąpiły w kilku miejscach zmiany trasy, także sposób mierzenia odległości jest dokładniejszy. Przy pomiarze tak długiego szlaku nie jest możliwe jednoznaczne stwierdzenie długości co do metra, dlatego wydawnictwo Compass podaje, że wynosi ona około 495 km.

Trasę można przejść, traktując jak jedną, długą wycieczkę, a w przypadku braku takiej możliwości, jest inny wariant. Szlak można podzielić na kilka, a nawet kilkanaście odcinków i przejść je w dowolnym czasie. W zależności od predyspozycji i energii można wybrać się na wędrówkę o różnych porach roku, z własnym sprzętem, lub opierając się na noclegach w schroniskach i prywatnych gospodarstwach.

W przewodniku "Główny Szlak Beskidzki" przedstawiona została trasa z zachodu na wschód (od Ustronia do Wołosatego), dlatego że Beskid Śląski jest bardziej popularny i łatwiej dostępny, jednak równie atrakcyjne jest wędrowanie w kierunku odwrotnym.


Przy mapach i wykresach przedstawiany jest kilometraż oraz punkty Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK w ten sposób, by pomagał turystom niezależnie od tego, gdzie rozpoczęli wędrówkę. Każdy turysta znajdzie w przewodniku coś dla siebie: zarówno ten, szukający ciekawostek krajoznawczych, jak i ten, który poprzez przejście GSB chce sprawdzić swoją kondycję i kwalifikacje turysty górskiego.

Źródło: www.compass.krakow.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
sjd
Compass nie wie gdzie dokladnie przebiega szlak. W przewodniku w kilku miejscach sa bledy skracajace szlak w niektorych miejscach o kilka kilometrow. Stad zapewne roznica w dlugosci szlaku.

 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com