facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-09-13
 

Gerlinde Kaltenbrunner w Polsce!

Rozpoczęło się ostateczne odliczanie do momentu przyjazdu wybitnej austriackiej himalaistki do Polski.
Rozpoczęło się ostateczne odliczanie do momentu przyjazdu wybitnej austriackiej himalaistki do Polski. Do spotkania z Królową Himalajów będzie okazja podczas XII Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju (20-23 września). Gerlinde przybędzie w towarzystwie swojego męża – Ralfa Dujmovica – światowego himalaisty, który towarzyszył jej podczas prawie wszystkich wypraw wysokogórskich.

Legenda kobiecego himalaizmu będzie miała prelekcję w sobotę, 22 września o godzinie 19.00 w sali Kinoteatru – bywalcy lądkowego Przeglądu bez problemu trafią.
Ci, którzy po raz pierwszy wybierają się na tę kultową już imprezę wszelkie szczegóły i program przeglądu znajdą na stronie www.przeglad.ladek.pl i www.himountain.pl.Gerlinde Kaltenbrunner na pierwszym swoim ośmiotysięczniku stanęła w wieku 23 lat.
Po zdobyciu Nanga Parbat w roku 2003, który był jej piątym ośmiotysięcznikiem, wpisała się na dobre w poczet profesjonalnych alpinistek. Dziś Gerlinde Kaltenbrunner ma na swoim koncie dziesięć zdobytych szczytów z serii ośmiotysięczników, jak również dwa przedwierzchołki o wysokości przekraczającej 8000 m.
Gerlinde jest uważana obecnie za jedną z najlepszych himalaistek, wszystkie swoje ośmiotysięczniki zdobyła bez użycia butli tlenowych, często też wybierała trudne drogi. Jednym z jej największych osiągnięć jest przejście w stylu alpejskim południowej ściany Shisha Pangmy i pierwszy trawers szczytu z południa na północ.

W tym roku w lipcu Gerlinde Kaltenbrunner stanęła na szczycie swojego 10-tego ośmiotysięcznika – tym samym jest pierwszą kobietą na świecie mającą 10 ośmiotysięczników na swoim koncie ( Wanda Rutkiewicz – 8 szczytów ośmiotysięcznich, Włoszka Nives Meroi – 9 szczytów).Celem Gerlinde Kalterbrunner jest zdobycie wszystkich 14 ośmiotysięczników – wówczas stanie się pierwszą kobietą na świecie, która to osiągnie. Jednak współzawodnictwo o palmę pierwszeństwa nie jest Jej motywacją: "no competition in the mountains" powtarza przy każdym spotkaniu z mediami.

Teraz będzie niepowtarzalna okazja zapoznać się osobiście z relacjami himalaistki, która przyjeżdża na zaproszenie HiMountain i swojego sponsora firmy Lowa. Wszystkich serdecznie zapraszamy – warto być w Lądku w tych dniach, bo organizatorzy zapewniają wiele atrakcji.

www.himountain.pl

Informacja prasowa 12.09.2007

(kg)
 
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-12-01
GÓRY
 

Rusza Akademia GOPR!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-12
GÓRY
 

Nowa droga Ukraińców na Annapurnie III

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-05
GÓRY
 

Doposażenie zimowe GOPR: akcja crowdfundingowa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-10-27
GÓRY
 

Pik Wiernyj – tym razem słowacki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-10-22
GÓRY
 

Fundacja TOPR. Twój 1% ma znaczenie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com