facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-26
 

Gerlinde Kaltenbrunner na Evereście

Austriaczka Gerlinde Kaltenbrunner zdobyła 24 maja Mount Everest, swój 13 ośmiotysięcznik. Wejście odbyło się od strony północnej, bez użycia dodatkowego tlenu.
Do Korony Himalajów brakuje jej tylko, a może aż, K2. Jeżeli zdrowie dopisze, Gerlinde planuje udać się w Karakorum bezpośrednio z Nepalu. Zdobywając K2 zostałaby 3 kobietą z Koroną. Do tej pory udało się to Koreance Oh Sun i Baskijce Edurne Pasaban.

Źródło: drytooling.com.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2026-05-05
GÓRY
 

Szlak wysokiego wybrzeża – Hoga Kustenleden

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2026-04-23
GÓRY
 

Trekking w krainie czarów - Islandia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2026-04-09
GÓRY
 

Pico – widoki z kosmosu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2026-04-08
GÓRY
 

Kreta – prawdziwie narciarska wyspa

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2026 Goryonline.com