facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-11-02
 

Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze - Droga do Shangri-la: dwa lata w Azji

W październiku 2010 roku Ola Nikiel i Łukasz Supergan wyruszyli po przygodę swojego życia - w podróż dokoła największego kontynentu Ziemi.


W ciągu półtora roku przejechali lądem z Polski do Malezji przez kilkanaście krajów Azji. Odwiedzili Bliski Wschód, Irak, Iran, Indie, wędrowali po górach Nepalu i Pakistanu, pół roku spędzili w Azji Południowo-Wschodniej. Wszystko to, jak sami mówią, "aby zejść z utartego szlaku, szukając istniejących od wieków obyczajów, wierzeń i tradycji." Po 18 miesiącach wspólnej podróży Łukasz spędził kolejne pół roku w Azji Centralnej, odwiedzając góry Tien-szan i Pamir.

Podróżowali od upalnych pustyń Półwyspu Indyjskiego po zamarznięty Bajkał, od gór Libanu po dżunglę Kambodży.
W Nepalu przyglądali się składaniu krwawych ofiar, w górach irackiego Kurdystanu poznawali religię czcicieli słońca, na granicy afgańskiej zaskoczyła Łukasza wojna domowa. Wrócił do Polski mając na liczniku 24 państwa i przejechaną długość dwóch równików Ziemi.

Pierwsza część spotkania będzie opowieścią o dwóch latach spędzonych w drodze przez Azję. Drugą wypełnią praktyczne porady: jak przygotować i sfinansować podróż swoich marzeń? Gdzie szukać informacji? Co wziąć ze sobą w tropiki, tajgę, wysokie góry? Jak podróżować bezpiecznie, zdrowo i, co istotne, tanio?

Łukasz do Polski wrócił pod koniec października br., więc będzie to pierwsza w Polsce prelekcja autorów bloga www.shangri.pl !!!

Kiedy: czwartek 15. listopada 2012 r.
Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny - Sala Morska (Al. Zwycięstwa 96/98 Gdynia).
Godz: 17:00 - 20:00.

Warsztaty są bezpłatne, w całości finansowane przez Urząd Miasta Gdynia.

Organizatorem warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia.

Na spotkaniu rozlosowane zostaną nagrody od sponsorów nagród – firm Tuttu, Fjord Nansen, wydawnictwa "Poznaj Świat" oraz restauracji "Cztery Strony Świata".

Prosimy o przesłanie potwierdzenia udziału w spotkaniu poprzez wysłanie maila zawierającego imię i nazwisko na adres warsztatypodroznicze@gmail.com nie później niż do 10. listopada 2012 r.

Aleksandra Nikiel

Typowe „jedno oko na Maroko, drugie na Kaukaz”:) Absolwentka Romanistyki i Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją pracę magisterską napisała m.in. o literaturze podróżniczej. Uwielbia język francuski, fascynuje się Wschodem, w górach prawdziwie oddycha. Nie znosi m.in. wczesnego wstawania i określenia „backpacker”. Podróżowała m.in. po Maroku, Ukrainie, Bułgarii, Gruzji i Wschodniej Syberii.

Łukasz Supergan

Taternik i fotograf, członek Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Podróżował po Europie Środkowo-Wschodniej, wspinał się w Tatrach i Alpach. W 2004 roku jako pierwszy człowiek w historii samotnie przeszedł Łuk Karpat, pokonując terytoria pięciu krajów: Rumunii, Ukrainy, Polski, Czech i Słowacji. Zdobywca kilkunastu czterotysięcznych szczytów alpejskich. Autor artykułów w magazynach górskich i podróżniczych, relacje i zdjęcia publikuje na stronie www.lukaszsupergan.com.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-04-09
HYDEPARK
 

Marek Raganowicz - „Znikając. Opowieść drogi”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2021-02-23
HYDEPARK
 

„Siła przetrwania. Największe górskie tragedie”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com