facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-11
 

Gdynia pokazała górski charakter - relacja z biegu

Trójmiasto to nie tylko morze, piasek i Neptun, to też góry! Wprawdzie nie wysokie, ale jak na okolicę - najlepsze z możliwych.
W niedzielę, 9 maja na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni rozegrano trzecią edycję cyklu biegów Salomon Trail Running - Gringo. Trasa 10 km w całości prowadziła po naturalnych nawierzchniach kompleksu leśno-parkowego, i już po 200 metrach zaczynał się pierwszy z wielu podbiegów. W najbardziej stromych fragmentach mniej wytrawni biegacze musieli przechodzić do marszu, a na ostrych zbiegach pilnować, by nie stracić równowagi.

Jak powiedział Rafał Adametz, uczestnik zawodów z zespołu Navigatoria: osobom nie biegającym może się wydawać, że biegnięcie przez 10 kilometrów może być nudne. Nie ma mowy! Bieg przełajowy Gringo był pełen zaskakujących momentów: od zbiegów o nachyleniu rzędu 40 stopni, do drzew leżących w poprzek drogi – na tej imprezie nie było miejsca na maratoński trans! Pomimo bliskości morza dało się poczuć „górską zadyszkę”. Kolejny raz bieg Gringo zostanie przeze mnie zapamiętany jako wymagający, rozgrywany w pięknym terenie, i dobrze zorganizowany.

Kameralny charakter zawodów przyciągnął zupełnych nowicjuszy oraz doświadczonych zawodników. Pudło wśród panów zgarnęli adepci Talexu Borzytuchom z Bytowa, którzy przez dłuższy czas biegli razem i dopiero na ostatniej prostej wywalczyli swoje pozycje. Wśród pań tryumfowała Renata Walendziak, swego czasu reprezentantka kraju w biegach średnich, była mistrzyni i rekordzistka Polski w maratonie - 2 h 32 min. Po biegu zdradziła nam, że mieszka i biega w okolicy od lat, jest trenerką WKS Flota Gdynia, a była zdziwiona i zaskoczona, jak duże przewyższenia można zrobić w okolicznych lasach na tak niedługiej trasie.

Na stronie www.TrailRunning.pl pojawiły się już nowe galerie zdjęć. Na kolejne biegi w cyklu Salomona zapraszamy 22 maja do Poznania i 13 czerwca pod Warszawę, a od 23 czerwca (Bieg na Żar) zaczynamy sezon prawdziwych biegów górskich! Na szczególną uwagę powinien zasłużyć Maraton Gór Stołowych (10 lipca), który z dystansem około 42 km i przewyższeniem ponad 2500 metrów będzie prawdopodobnie najtrudniejszym maratonem w Polsce!

Zwycięzcy Gringo Trail Running

1. Renata Walendziak  – WKS FLOTA (Gdynia)
2. Aleksandra Moszyńska – NAVIGATORIA  (Rębiechowo)
3. Joanna Petaszko – MARATONYPOLSKIE.PL TEAM (Mrągowo)

1. Tadeusz Zblewski – TALEX BORZYTUCHOM (Bytów)
2. Michał Rolbiecki – TALEX BORZYTUCHOM (Bytów)
3. Łukasz Wirkus  – TALEX BORZYTUCHOM (Lipinica)


 fot. M. Strojny
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com